28 березня 2025, 09:15
МХП активно залучає до своєї команди молодь, яка є рушійною силою змін і має велике бажання навчатися, працювати та відбудовувати Україну. Однією з таких є лінійна агрономка «МХП-Урожай» Центрального Хабу МХП Віолетта Повалій.
Дівчина родом із міста Люботина, що на Харківщині. Закінчила бакалаврат Державного біотехнологічного університету в Харкові. Нині на магістратурі цього ж університету продовжує вивчати агрономію.
– Мене з дитинства цікавила природа. У школі більше звертала увагу на біологію та хімію, найбільше подобалася ботаніка. Спершу і обрала такий напрямок. Сьогодні ж навчаюся в магістратурі, здобуваю агрономічну освіту. Вважаю, що це перспективна спеціальність. Тут і робота безпосередньо в полі з рослинами, і розвиток лідерських якостей, бо агрономка чи агроном мають керувати певним процесом. Крім того, саме ми відповідаємо за кінцевий результат, – ділиться фахівчиня.
Віолетта розпочала свою кар’єру молодшою агрономкою торік у квітні в «МХП-Агро-С» на Київщині, що входить до структури Центрального Хабу МХП. Згодом перейшла працювати на виробничий підрозділ «МХП-Урожай» у Ліплявому. Для комфортних умов роботи підприємство забезпечило молоду фахівчиню житлом. І вона тепер поєднує теоретичне навчання в університеті з практичною роботою на полях. Відповідає за посіви кукурудзи та соняшника на виробничому підрозділі.
– Для мене дуже важливо, що мене цінують і дають шанс на розвиток. Тому я намагаюся показати себе якнайкраще. Спершу працювала молодшою агрономкою, а нині вже лінійна. Я постійно навчаюся. У своїх старших колег-агрономів – переймаю досвід, а з такими ж як я молодими фахівцями – проходжу навчання, які пропонує компанія. Слід зауважити, що МХП створює умови та заохочує своїх фахівців до постійного розвитку та навчання. Торік з серпня по листопад я навчалася в MHP AgroSchool. Це власна агрошкола для молодих спеціалістів МХП з агрономії та агроінженерії. Навчання дало мені змогу прокачати хардові та софтові скіли. Адже, окрім традиційних дисциплін, ми удосконалили навички логічного та критичного мислення, розвивали комунікативні здібності. Фактично нас вчили бути ефективними менеджерами.
Побутує думка, що жінки в агрономії – явище рідкісне, але Віолетта руйнує цей стереотип. Вона каже, що, можливо, раніше професія справді була більш чоловічою, але ситуація кардинально змінилася.
– Сільськогосподарська техніка нині обладнана моніторами, GPS-навігаторами. Агрономи виходять в поле з планшетами, а на робочому місці – працюють за комп’ютерами, адже постійно обробляють та аналізують великі об’єми даних. Ми впроваджуємо новітні технології для підвищення ефективності виробництва. Сучасне агро – це про точне землеробство, роботу з дронами на полях, цифрові технології у рослинництві та ін. Тут місце лише професійності, а не гендерним стереотипам. Мені дуже подобається моя робота, і я планую надалі залишатися в цій сфері, – каже Віолетта.
У майбутньому вона планує розвиватися та будувати кар’єру в агрономії. За час своєї роботи дівчина вже помітила природні відмінності між регіонами України: на її рідній Харківщині більше лісистої зони, а на Черкащині, зокрема в Каневі, значно більше полів, і ґрунти тут піщані. А ще вона помітила, що весна в Каневі приходить раніше. Це практичний досвід, який вона здобула не в стінах університету, а в полях. Віолетта впевнена, що саме він допомагає їй краще розуміти та аналізувати всі агрономічні процеси.
Назарій Вівчарик, фото героїні матеріалу
*новини партнерів
Discussion about this post