Фото ДСНС Полтавщини
0 Олександра Мотренко13 квітня 2025, 10:04
До тренувань долучилися рятувальники-верхолази, співробітники Аварійно-рятувальної частини та інших підрозділів Полтавського гарнізону.
Про це 11 квітня повідомили ДСНС Полтавщини.
Під час навчання рятувальники практикували транспортування постраждалих на спеціальних ношах, а також евакуацію з висоти за допомогою автодрабини, трьохколінної драбини та автомобіля-колінчастого підіймача.
Верхолази вдосконалювали техніку порятунку постраждалого за допомогою рятувальної косинки. Зокрема відпрацьовували спуск людини на ношах по горизонтальній переправі.
Окрему увагу під час навчання приділили домедичній допомозі. Фельдшер медичного розрахунку провів інструктаж щодо правильного надання допомоги при різних типах травм.
ЗМІСТ писав, що восьмеро рятувальників пройшли перепідготовку в Роттердамі, щоб працювати з передовими технологіями гасіння пожеж.
Одним із ключових засобів, який вони опанували, став робот дистанційного керування повітряно-водяного гасіння. Він дає змогу рятувальникам працювати на безпечній відстані, зменшуючи ризики під час ліквідації пожеж у зонах з високою температурою та сильним задимленням.
Також у розпорядження рятувальників надійшов спеціалізований автомобіль із турбіною, що підвищує ефективність гасіння великих пожеж. Це обладнання розраховане на роботу в нафтогазовому комплексі, де надзвичайні ситуації вимагають оперативного реагування та високого рівня безпеки.
Нагадаємо ЗМІСТ також писав, що на Полтавщині планують розвивати кінологічну службу для рятувальних операцій. Нове кінологічне відділення вже має першу собаку, натреновану для пошуку людей у завалах, а також для виявлення загиблих.
Наразі двоє кінологів проходять спеціалізоване навчання, і до кінця року очікується, що служба поповниться ще трьома собаками та трьома сертифікованими фахівцями.
Роботу кінологів зосередять на пошуках людей, що опинилися під завалами після обстрілів, аварій чи природних катастроф. Також працюватимуть над виявленнях загиблих у складних умовах, пошуку зниклих у лісових масивах та інших важкодоступних місцевостях.
Discussion about this post