Джерело – НАЗК
0 Яніна Мурдза18 квітня 2025, 13:04
Відстежують спосіб життя посадовців податкової та казначейської служб Полтавщини, а також терцентрів комплектування та соціальної підтримки.
Завершені або тривають моніторинги по семи посадовцях Полтавщини. Про відстеження способу життя чиновників повідомили в Національному агентстві з питань запобігання корупції 18 квітня.
Моніторинг способу життя є одним з інструментів фінансового контролю за статками службовців. За його допомогою виявляють необґрунтовані активи та незаконне збагачення. НАЗК аналізує відповідність рівня життя посадовців та їхні доходи, навіть якщо останні приховують від декларування та оформлюють на номінальних власників.
У 2024 році НАЗК виконало 167 моніторингів способу життя посадовців. За підсумками до правоохоронців скерували 42 матеріали та висновки з виявленими ознаками необґрунтованих активів та незаконного збагачення на близько 740 млн грн.
Також агентство скерувало до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) 20 матеріалів, що містять ознаки набуття необґрунтованих активів на майже 90 млн грн. Своєю чергою САП звернулася до Вищого антикорупційного суду з дев’ятьма позовами про визнання активів необґрунтованими та стягнення їх в дохід держави. Серед них справа керівниці податкової Полтавщини Алли Рябкової.
Прокурори хочуть через суд конфіскувати активи родичів посадовиці, бо вважають, що законних доходів на купівлю квартир і автівок у них не було.
Справа Алли Рябкової: що відомо
Правоохоронці повідомили, що рідна сестра податківиці стала власницею квартири в Києві вартістю понад 2,2 млн грн. Батько службовиці придбав автомобіль Land Rover Range Rover Velar вартістю майже 900 тис. грн, а донька купила автомобіль Toyota C-HR Hybrid за майже 1,5 млн грн. Чоловік став власником квартири у Полтаві вартістю майже 1 млн грн.
На початку вересня прокурори звернулися до суду, аби арештувати квартиру сестри посадовиці в Києві та автівки її батька та доньки. Активи родини оцінюють у понад 4,5 млн грн.
Нині справу розглядає Вищий антикорупційний суд.
Нагадаємо, що в деклараціях посадовців Полтавщини виявили ознаки незаконного збагачення на понад 79 млн грн.
Під час перевірок декларацій у 16 посадовців Полтавщини виявили ознаки необґрунтованих активів та незаконного збагачення на кількадесят мільйонів гривень.
З початку 2024 року НАЗК розпочало 40 повних перевірок декларацій, поданих посадовцями з Полтавщини. Завершили аналіз 29 з них. У 16 з 29 перевірених декларацій виявили порушення:
- ознаки необґрунтованості активів сукупно на понад 16 млн грн;
- ознаки незаконного збагачення на понад 79 млн грн;
- внесення недостовірних даних на понад 141 млн грн.
Додамо, що працівники держаного агентства перевіряли в Полтаві, як міська рада реалізує рекомендації щодо запобігань корупції.
Discussion about this post