Мета документа – не допустити використання освіти як засобу ухилення від мобілізації та забезпечити стабільність в освітній сфері під час війни
- Посилання скопійованоlink copied
Кабінет Міністрів пропонує унеможливити використання освіти як способу уникнення мобілізації. Уряд вніс до Ради законопроєкт №13193 про внесення змін до ст. 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо прав педагогічних працівників і здобувачів освіти.
Відповідний проєкт закону зареєстровано та опубліковано на сайті ВР.
Зазначається, що цей проєкт:
- унеможливить використання освіти як способу ухилення від виконання конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни та посилить правопорядок у закладах освіти;
- педагогічні працівники з науковими ступенями отримують право відстрочки від призову по мобілізації;
- зменшить кількість порушень законодавства про мобілізацію;
- дозволить уникнути використання бюджетних коштів на задоволення судових позовів здобувачів освіти у непослідовному порядку тощо.
Як повідомляють у Кабміні, за останні пів року зросла кількість чоловіків старше 25 років, які вступають до закладів професійної та фахової передвищої освіти заради відстрочки від мобілізації. Часто це навчання непослідовне або розпочате після 24.02.2022 за кордоном, що не дає права на відстрочку. Проте такі випадки оскаржуються в судах, які іноді стають на бік позивачів. Це створює ризик масового ухилення від мобілізації через формальне здобуття освіти.
Крім того, ініціатори документа зазначають, що зміни в законодавстві щодо статусу науково-педагогічних працівників призводять до втрати ними права на відстрочку, що загрожує роботі освітніх програм в умовах війни.
З метою закриття прогалин у законі та уникнення зловживань, проєктом пропонується:
- чітко визначити вік і послідовність здобуття освіти для права на відстрочку;
- уточнити, хто з педагогічних працівників має право на відстрочку, зокрема в позашкільній освіті;
- надати відстрочку лише тим, хто працює за основним місцем у державних / комунальних закладах позашкільної освіти на визначених напрямках.
Мета документа – не допустити використання освіти як засобу ухилення від мобілізації та забезпечити стабільність в освітній сфері під час війни.
Discussion about this post