Фото «Декоративних культур», колаж – ЗМІСТ
0 Анастасія Чайковська04 травня 2025, 16:05
Більшість дерев у Полтаві висаджені під час відбудови Полтави у повоєнні роки.
Тополі досягли своєї вікової межі і стали загрозою. Наразі у місті налічують 3,3 тис. дерев, які визнали аварійними. Про це повідомила речниця Полтавської міської ради Марина Сєрова 2 травня.
«Більша частина зелених насаджень на території Полтавської територіальної громади була посаджена в післявоєнні роки під час відбудови Полтави. У 50-х роках висаджували велику кількість тополь, оскільки вони швидко ростуть. Наразі ці дерева досягли своєї вікової межі та становлять загрозу майну, життю і здоров’ю жителів громади», – повідомили у Полтавській міській раді.
Відповідальні за дерева «Декоративні культури» кажуть, що можуть спилювати аварійні дерева висотою до 18 метрів. Спилювати тополі, що сягають 25-30 метрів, у підприємства можливості немає.
Ці обовʼязки мав взяти на себе зовнішній підрядник, проте договір з ним розірвали. ФОП Вадима Гладкого 17 квітня підписав угоду з комунальниками для спилювання дерев, проте потім вирішив розірвати договір. Офіційна причина – нестача працівників в умовах воєнного стану.
Потреба у спилюванні аварійних дерев лишилася, тому «Декоративні культури» оголошуватимуть закупівлю знову.
Озеленення Полтави 2025
у планах на 2025 рік – висадка понад тисячі дерев у ключових зонах міста. Особливий акцент на довговічні породи – липи, клени та платани, які ефективно очищують повітря і добре пристосовані до міських умов.
Також у Полтаві планують продовжити впровадження принципу «3-30-300», щоб кожен житель мав доступ до парку чи скверу у 300-метровому радіусі.
Цьогоріч у місті хочуть реалізувати нові рішення озеленення. Одне з них – розширення площі багаторічних квітників. У місті планують висадити стійкі до спеки і посухи рослини – лаванду, ехінацею, шавлію та декоративні трави. Це допоможе економити воду й забезпечить безперервне цвітіння протягом сезону.
Друге нововведення – вертикальне озеленення. Перші «зелені стіни» можуть з’явитися в центральній частині міста. Це зменшить перегрів фасадів будівель і покращить міський мікроклімат.
Також замість звичайних газонів у Полтаві хочуть створити міські луки. Вони сприяють збереженню вологи й підтримують біорізноманіття.
Discussion about this post