Крім виявлення мін, такий підхід можна застосувати для оцінки надійності мостів та інших конструкцій і дослідження деформацій у матеріалах, з яких виготовлені автомобілі чи навіть космічні кораблі
- Посилання скопійованоlink copied
Американські інженери створили лазерний сенсор LAMBDIS для швидкого виявлення об’єктів під землею, зокрема мін. Від традиційних методів виявлення пристрій відрізняється тим, що утворює сітку з лазерних променів. Це дозволяє одночасно вимірювати вібрації ґрунту в багатьох точках і пришвидшує процес сканування території на наявність мін. Такий винахід може допомогти з розмінуванням територій у близько 70 країнах світу, у яких ішли чи досі йдуть війни, зокрема в Україні. Про це розповів New Atlas.
Як працює лазерний сенсор?
Для виявлення схованих у землі об’єктів потрібно спочатку створити звукову чи сейсмічну хвилю, що пройде крізь ґрунт. Далі 2D-сітка з лазерів зі сторонами 34 на 23 промені вимірює вібрації ґрунту, які виникають у відповідь на хвилю, а пристрій створює карту, на якій позначені місця нерівномірного проходження хвилі — саме там приховані міни.
Пристрій LAMBDIS може швидше за традиційні лазерні сенсори сканувати поверхню завдяки великій сітці з лазерних променів та тому, що він менш чутливий до власного руху, тому нормально працює на платформі, що рухається зі швидкістю до 16 кілометрів за годину. Крім виявлення мін, такий підхід можна застосувати для оцінки надійності мостів та інших конструкцій і дослідження деформацій у матеріалах, з яких виготовлені автомобілі чи навіть космічні кораблі.
Як ще виявляють вибухонебезпечні предмети
🤖 Штучний інтелект DeskAId навчився визначати заміновані території за супутниковими зображеннями з точністю в 92 відсотки.
💣 Колісні роботи з LiDAR-сенсорами змогли виявити саморобні вибухові пристрої за візуальними змінами у навколишньому середовищі, які нездатна помітити людина.
🦗 Науковці під’єднали сарану-кіборга за допомогою електродів до комп’ютера, зчитали її мозкову активність і навчили винюхувати вибухонебезпечні речовини.
Джерело