фото: ілюстративне
Одинадцятого березня в Івано-Франківську трапилась резонансна подія: 15-річний та 17-річний мешканці міста на замовлення російських спецслужб планували серію терактів.
Росіяни активно намагаються використовувати соцмережі та месенджери для вербування молоді.
Як батькам убезпечити дітей в інтернеті, журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.
Зі слів поліцейського, насамперед важливою є обачність батьків.
“Не відпускати дитину у вільне плавання в інтернеті, тому що є багато російських скомпрометованих дій, які вони вчиняють щодо наших підлітків. Варто передивлятися телефон, месенджери, слідкувати, чим дитина зайнята, контролювати історію перебування в браузері, контролювати наявність додатків, щоб в разі, якщо з’являється щось незнайоме, перевіряти їх. Адже бачимо, що відбувається зараз, коли наших підлітків використовують для підривної діяльності. Наш ворог використовує дуже жорсткі методи, змушує встановлювати батьківський доступ, аби мати доступ до всього, що відбувається біля дитини. Вербувальники часто не розкривають повністю суть завдань. У багатьох випадках підліток навіть не усвідомлює, що несе справжню вибухівку, і його можуть підірвати на місці, щоб уникнути ризику викриття”, — каже Микола Худолій.
Зокрема, продовжує начальник кіберполіції області, росіяни кажуть підліткам встановлювати додатки, які не розповсюджені і які використовують надалі для зв’язку зі своїм куратором та виконання завдань.
“Тому наявність якихось незнайомих додатків має насторожити. Якщо ви не знаєте, дивіться, заходьте, перевіряйте, з ким ваша дитина переписується, що вона там робить і контролюйте дитину.
Бо, як показує практика, батьківська недбалість щодо контролю дитини може призвести до непоправних втрат”, — підкреслює начальник кіберполіції Івано-Франківщини.
Більше читайте в матеріалі: Шахраї, псевдомінери, атаки на інфраструктуру та вербування підлітків: інтерв’ю з начальником кіберполіції Івано-Франківщини Миколою Худолієм.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Кібербезпека дітей в інтернеті: прикарпатцям розповіли, як захистити найменших користувачів від загроз
Discussion about this post