В одному з найкрасивіших районів Запоріжжя біля дому майже в центрі міста лежала купа сміття
Фахівці інспекції з благоустрою Запорізької міської ради перевірили прибудинкову територію за адресою проспект Металургів, 2-б щодо дотримання балансоутримувачами вимог правил благоустрою територій. Прилегла територія біля цього будинку знаходилась у вкрай незадовільному стані. Про це повідомили на сторінці інспекції у фейсбуці.
Читайте також: У Запоріжжі прибрали незаконні МАФи напроти ТЦ “Україна” – подробиці
Іншими словами – тут багато сміття і, як помічала автор цих рядків, вже досить давно. Зокрема, за закритою решіткою будинку було накидано немало сміття.
“Завжди звертаємо увагу на інформацію, яка розміщується в соціальних мережах”, – повідомили в інспекції з благоустрою.
Дивно, що тут так погано прибирали й що це помітили тільки зараз. Місце досить жваве. Знаходиться напроти зупинки маршруток № 62 і 63а “ПК ЗАлК”.
До речі, будинок – не типовий, красивий. Він знаходиться в унікальному архітектурному комплексі Соцмісто або Шосте селище. І така краса занедбана.
Інспектори надали вимогу власнику щодо приведення прилеглої території до належного санітарного стану. Як повідомили в інспекції, власник добровільно прибрав прилеглу до будинку територію.
В чому унікальність Шостого селища
Соцмісто або Шосте селище у Запоріжжі — унікальна пам’ятка архітектури. Архітектурний ансамбль, зведений у Запоріжжі у 30-х роках минулого століття об’єднав у собі конструктивізм, радянський ар-деко та повоєнну неокласику (у народі – «сталінський ампір»).
“Це зразок світової архітектури. Архітектори мали можливість створювати його на порожньому місці з нуля. І якийсь час їх не обмежували. Архітектори спромоглися реалізувати свої ідеї. Але це тривало недовго. Напрямок був визнаний помилковим. Будинки у такому стилі є і в інших містах. Але в нас цілий комплекс. Він вважався містом майбутнього”, – розповідав мені, в чому унікальність Шостого селища кандидат історичних наук Петро Бойко.
До речі, будинок 2 на проспекті Металургів, де розміщується кафе «Перлина» – це “будинок-блок”. Якщо подивитися, він реально побудований такими блоками. У нього цікаве планування. Це був гуртожиток для іноземних фахівців, який поєднувався із сусіднім будинком. Там, де зараз великий балкон біля кафе, був наземний перехід між двома будівлями. Передбачалося, що такими переходами люди могли перейти до ПК металургів. Це було безпечно, зручно. А діти могли потрапити до дитсадка, не виходячи на вулицю. Це також розповідав Петро Бойко.
Це здійснилося частково, але згодом було зруйновано. А залишки переходу можемо побачити як величезний балкон на колонах.
Багато дослідників архітектури називають Соцмісто ідеалом міської забудови радянських часів.
Соцмісто готували до внесення в список об’єктів всесвітнього спадку ЮНЕСКО, але не встигли це зробити до повномасштабної війни. Це досить великий обсяг роботи.
Читайте також: Два мільйони на прибирання – у Запоріжжі оголосили тендер на ліквідацію сміттєзвалищ
Шосте селище – це той пласт культури, який формує запорізьку ідентичність, нарівні зі Старим Олександрівським та островом Хортиця.
Ми писали,як виглядав незвичайний фонтан у запорізькому Соцмісті.
Фото інспекції з благоустрою міськради