Прикарпатські рятувальники постійно борються з пожежами, спричиненими палінням сухої трави. Адже навіть той факт, що спалювання сухостою у воєнний час прирівнюється до диверсії, не зупиняє паліїв.
Про небезпеку пожеж від паління сухої трави, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.
За словами посадовиці, спалювання сухостою переросло в екологічне лихо.
“Ми використовуємо всі методи достукатися до свідомості людей, постійно пояснюємо, що це насправді шкідливо — витрачається значний ресурс рятувальників, щоби ліквідовувати такі пожежі.
Я не можу сказати, що статистика паління трави змінилася — кожного року практично в одному числі й залишається”, — каже Христина Перцович.
Так, небезпека пожеж від спалювання трави полягає в тому, що вони переростають в масштабні.
“Щоб ліквідувати пожежі в екосистемах рятувальникам потрібно багато технічного й людського ресурсів. Такі затрати — це час і коли виникає пожежа, де є реальна потреба в рятувальниках, то через перенаправлення підрозділу втрачаємо дорогоцінні хвилини.
Пожежі сухої трави часто перекидаються на ліс чи торфові поля, а їх гасити дуже складно. Торфові поля горять вглиб, вигорають багатьма метрами вниз і можуть утворити провалля, тобто це дуже небезпечно.
Так само пожежа лісу — гасити складно, бо інколи нема під’їзду чи поблизу не знайти вододжерел. Вогонь поширюється дуже швидко й переростає в верхову пожежу”, — говорить Христина Перцович.
За словами посадовиці, будь-яка пожежа в екосистемі — це пряма провина людей.
“Громадяни повинні розуміти, що спалювання сухої трави — це погане господарювання — її можна компостувати чи використовувати інші сучасні методи.
Під час спалювання трави разом з нею знищують усе живе довкола: інші рослини і тварин. Окрім цього у процесі горіння в повітря виділяються речовини, які шкодять організму людини. Тому ми завжди закликаємо до усвідомлення цих фактів.
Коли тільки почалася повномасштабна війна, переселенці, які приїхали до нас в область, були шоковані: вони втекли з-під куль і побачили, як люди тут свідомо спалюють свою землю. Вони також не розуміли звідки дим і чи це був результат обстрілу, мовби, “як так?”.
Тому людям, які втекли від війни до нас в область, було психологічно важко від цього”, — розповідає речниця ГУ ДСНС в Івано-Франківській області.
Більше читайте у матеріалі: Герої без зброї в руках: як працюють прикарпатські рятувальники під час повномасштабної війни (ФОТО)
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Ворог завдав ударів по енергетичних об’єктах в Івано-Франківській області: рятувальникам вдалось ліквідувати наслідки (ФОТО)
Як рятувальники рятують життя заблукалих туристів у горах
Безпечний похід у гори: що взяти, як підготуватись та куди піти новачкам