Фото – Донецька ОВА
0 Яніна Мурдза02 квітня 2025, 09:04
Полтавщина може надати приміщення для релокації закладів соцсфери, проте існує нестача працівників для них.
Про це повідомила директорка обласного Департаменту соціального захисту Людмила Корнієнко під час засідання депутатської комісії 19 березня. Позаторік на Полтавщину перемістили Бахмутський психоневрологічний інтернат – зараз він працює у Веприку.
Торік у новому приміщенні завершили ремонт та почали приймати ВПО з інвалідністю і людей старшого віку. Проте на цьому можливість області приймати евакуйовані заклади вичерпалася.
«Хоча є потреба, є приміщення, які можна запропонувати, однак у зв’язку з відсутністю кадрів, які можна підібрати для надання догляду на базі будинку-інтернату, ми не можемо більше релокувати. У нас питання не тільки в будівлі стоїть, у нас і кадри ще питання. Дуже питання нагальне – кадри», – говорить Людмила Корнієнко.
Будинки-інтернати на Полтавщині: криза кадрів
Нині плинність кадрів у будинках-інтернатах Полтавщини становить понад 30%. Серед чинників – низька заробітна платня та навантаження.
За словами посадовиці, нині палатні санітарки в будинках-інтернатах Полтавщини отримують по 7,4 тис. грн заробітної платні після вирахування податків. Таких працівниць у штатах закладів налічують 678.
За останній час на молодший медперсонал інтернатів збільшилося навантаження, адже більшість пацієнтів потребують постійного догляду.
«Навантаження на сьогодні не менше 10 осіб. У нас дуже зросла кількість осіб, які потребують постійного стороннього догляду, тобто ліжко-хворі: уже 70% таких пацієнтів. Однак заробітна плата: оклад – 4 тисячі 58 гривень, доплачуємо за шкідливі й важкі умови праці, використання дезінфекційних засобів, надбавку за обслуговування ліжко-хворих і виходить 9 тисяч 709, однак за мінусом обов’язкових [відрахувань] – 7 тисяч 379 гривень», – говорить Людмила Корнієнко.
Нині в бюджеті Полтавської області не передбачені кошти на преміювання молодшого медперсоналу будинків-інтернатів. У майбутньому влада області планує шукати фінансування на це в межах перерозподілу бюджету.
Будинки-інтернати Полтавщини заповнені. ЗМІСТ писав, що в психоневрологічних інтернатах Полтавщини для немає вільних місць.
«У нас на сьогодні місць в психоневрологічних будинках-інтернатах немає. Є звернення, які ми, на жаль, не задовольняємо за денний термін щодо поселення. Це соціальна напруга й важливе соціальне питання».
Нині звернення за психіатричною допомогою в Україні є добровільною справою пацієнта. Окрім випадків госпіталізації за рішенням суду, хворі мають право отримувати допомогу і відмовлятися від неї, перебуваючи на стаціонарному чи амбулаторному лікуванні. Питання виписки з закладу також залежить від бажання людини.
У разі потреби пацієнти після виписки з лікарні можуть влаштуватися до психоневрологічного інтернату. У цих закладах є лікар-психіатр, який може призначати лікування та коригувати його залежно від особливостей перебігу захворювання. Проте, з огляду на відсутність місць в інтернатах, нові пацієнти не можуть потрапити до закладів.
Нагадаємо, що майже 40% корпусів будинків-інтернатів Полтавщини збудовані 100 років тому. Вони мають понад пів сотні корпусів, майже половина з них перебуває в аварійному стані.
Discussion about this post