Джерело- 17-та Полтавська бригада НГУ
0 Яна Губська06 квітня 2025, 17:04
ЗМІСТ моніторить причини оголошеної тривоги для області протягом доби. З інформації військових та OSINTERiv формуємо мапу.
17:49 – повітряна тривога на Полтавщині. Повітряні Сили повідомили про загрозу застосування балістичного озброєння.
Ворожі дрони на Полтаву та область: ППО відбивала нічну атаку
ЗМІСТ писав? що у ніч на 6 квітня росіяни намагалися атакувати Полтавщину в ніч на 6 квітня ударними безпілотниками.
У ніч на 6 квітня росіяни здійснили комбінований удар по Україні ракетами повітряного, наземного, морського базування та ударними БпЛА:
- 9 крилатих ракет Х-101/Х-55СМ (пуски з літаків Ту-95МС із повітряного простору Саратовської області);
- 8 крилатих ракет «Калібр» (пуски з акваторії Чорного моря);
- 6 балістичних ракет «Іскандер-М» (Брянська область);
- 109 ударних БпЛА типу Shahed та дрони-імітатори інших типів (райони пусків – Брянськ, Міллєрово, Приморсько-Ахтарськ, Курськ, Чауда – Крим).
Повітряні Сили повідомляли про загрозу удару ворожими дронами по Полтаві та області. Напад противника відбивали авіація, зенітні ракетні підрозділи, засоби РЕБ та мобільні вогневі групи Сил оборони України.
Станом на 10:00 вдалося збити 53 повітряних цілей, зокрема 6 крилатих ракет Х-101/Х-55СМ, 6 крилатих ракет «Калібр», балістичну ракету «Іскандер-М» та 40 ударних БпЛА типу Shahed.
Унаслідок ворожої атаки постраждали Київщина, Сумщина, Харківщина, Хмельниччина, Черкащина та Миколаївщина.
Як діяти, якщо ви знайшли уламки дронів чи ракет
Під час повітряної тривоги в області може працювати система протиповітряної оборони. Тому є ймовірність падіння уламків не тільки російських безпілотників чи ракет, а й зенітних керованих ракет, якими намагалися збити ворожу ціль. Людей, які знайшли уламки, просять не нехтувати безпекою та дотримуватися наступних правил.
ЗМІСТ писав, що протягом 2024 року піротехніків Полтавщини 34 рази залучали до знищення дронів типу «Гербера», «Герань» та «Шахед». Ситуація з виявленням вибухонебезпечних об’єктів залишається контрольованою. Підрозділи ДСНС продовжують нести службу в режимі підвищеної готовності, реагуючи на можливі загрози.
Після виявлення уламків дронів-камікадзе на місце виїжджає спеціаліст, який визначає рівень загрози. Далі працюють піротехніки та вибухотехніки, які або знищують боєприпас, або проводять його безпечне знешкодження.
Discussion about this post