Автор – Evgeniy Maloletka для AP
0 Яніна Мурдза08 жовтня 2024, 14:10
Минулого тижня в області зареєстрували смерть двох пацієнтів через коронавірусну хворобу в Кременчуцькому районі.
Про ситуацію з COVID-19 стало відомо з даних Полтавського обласного центру контролю та профілактики хвороб станом на 7 жовтня. Хворі мешкали у Кременчуцькій і Глобинській громадах.
Нині на Полтавщині триває сезонний ріст захворюваності на гострі респіраторні інфекції, зокрема COVID-19. За період 30 вересня – 6 жовтня коронавірусну хворобу підтвердили у 302 людей.
Щоб захиститися від тяжкого перебігу хвороби, можна зробити щеплення. Вакцинація проти COVID-19 залишаються безоплатними для населення. Наразі медики використовують омікрон-специфічні вакцини Comirnaty від Pfizer для дорослих і дітей. По щеплення можна звернутися до свого сімейного лікаря.
За оновленими рекомендаціями, для більшості людей достатньо зробити одне щеплення проти COVID-19. Ревакцинацію через 6-12 місяців рекомендують робити людям із груп ризику:
- дорослим і дітям, які мають ослаблений імунітет чи супутні або важкі хронічні захворювання;
- вагітним;
- людям старше 60 років;
- дорослим і дітям, які перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної інфекції;
- представникам професійної групи ризику (наприклад, лікарі, вчителі, військові та ін.).
Усього на гострі респіраторні інфекції за минулий тиждень на Полтавщині захворіли 6 тисяч 563 жителі, що на 3% більше попереднього тижня. Госпіталізовані 154 хворих. Показник захворюваності наразі не перевищує епідемічний поріг. Найбільшого поширення ГРВІ набули на наступних територіях:
- Новоселівська громада – дуже високий рівень;
- Лубенська громада – дуже високий рівень;
- Хорольська громада – високий рівень;
- Градизька громада – високий рівень;
- Пришибська громада – високий рівень;
- Глобинська громада – високий рівень.
Нагадаємо, що минулого тижня на Полтавщині виявили 482 пацієнтів з коронавірусною хворобою.
У Полтаві підтвердили поширення коронавірусу FLiRT
Аналіз стоків у місті показав циркуляцію збудників коронавірусної хвороби, що належать до варіанту «Омікрон» і дістали назву FLiRT.
Фахівці дослідили стоки на очисних спорудах Полтави й виділили збудники COVID-19.
Під час лабораторного дослідження з’ясували, що визначені зразки належать до генетичних ліній JN.1.4, KP.1.1.1, BA.2.86.1, тобто сімейства, яке останнім часом отримало назву FLiRT.
За словами лікарів, симптоми хвороби істотно не відрізняються, проте тривалість інкубаційного періоду скоротилася. Захворювання розпочинається з нежитю, ломоти в тілі, першіння в горлі, слабкості, болю в голові та м’язах. Симптоми наростають на 2-3 добу, а на 4-5 день набувають піку.
У разі легкого перебігу хворий майже одужує на 6-7 добу. Проте якщо форма ускладнена, можуть приєднатися бактеріальна інфекція або загостритися хронічні хвороби верхніх дихальних шляхів.
Раніше ЗМІСТ писав, що неочищені стічні води на Полтавщині почали досліджувати на віруси.