Фото ЗМІСТу
0 Альбіна Ковпак17 лютого 2024, 16:02
Спеціальний застосунок запрацює у п’ятьох громадах Полтавщини. Він допоможе людям з інвалідністю шукати безбар’єрний маршрут і міститиме інформацію про доступність лікарень, шкіл та інших закладів.
Про це повідомили у Полтавській ОВА 8 лютого.
Застосунок має з’явитися через пів року. Він буде корисним для всіх маломобільних груп населення й допоможе знаходити безбар’єрний пішохідний маршрут чи пристосований громадський транспорт.
Також застосунок міститиме інформацію про доступність будівель та споруд. Серед основних – школи, лікарні, ЦНАПи, місця торгівлі й харчування, готелі, а також спортивні та дитячі майданчики, бульвари, парки і сквери.
Пілотний проєкт планують запровадити в адмінцентрах Полтавської, Миргородської, Решетилівської, Терешківської та Щербанівської громад. У перспективі – розповсюдити його на всю область.
Безбар’єрність на Полтавщині
За понад рік повномасштабної війни чимало людей відчули на собі фізичні бар’єри вокзалів, транспорту та високих поверхів. Як наслідок, в Україні гостро постало питання облаштування безбар’єрного простору.
11 травня торік у Полтаві відбулася конференція «Безбар’єрна Україна», у якій взяли участь люди з інвалідністю, ветерани та батьки дітей, які зіштовхнулися у своїй громаді з проблемами відсутності безбар’єрного простору. Під час обговорення вони говорили про те, як у громадах Полтавщини можна створювати безбар’єрний простір та чому це важливо робити.
На події також представили «Довідник безбар’єрності», який у доступній формі пояснює як створити простір у містах України безбар’єрним та чому мова спілкування дуже важлива.
Також додамо, що у Полтаві доступні 4 школи, де можна створити пункти обігріву для людей з інвалідністю.
Уперше пропозицію щодо облаштування окремих пунктів обігріву для людей з інвалідністю внесли на засіданні комісії з питань освіти 5 грудня 2022 року. Тоді її підтримали.
Для вибору закладів освіти під пункти обігріву перевірили полтавські школи. Облаштованими для людей з інвалідністю є 4 школи у Полтаві: №2, №28, №32 та №34.
Попри наявність пандусів в обраних школах виявили деякі порушення: розмір вбиралень не підходить для людей, які пересуваються на візку, а пандуси розміщені під неправильним кутом. Крім того, ці школи не обладнали генераторами.