0 Альона Ягольник06 квітня 2024, 16:04
Шукають компанію, яка охоронятиме кладовище до кінця 2024 року.
Про намір знайти підрядника для охорони відомо з системи Prozorro.
Тендер оголосило КП «Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування» 4 квітня. Очікувана вартість робіт – 432 тис. грн.
Подати пропозиції підрядники можуть до 12 квітня.
Охоронці повинні контролювати ввезення та вивезення речей на територію кладовища, реагувати на повідомлення про надзвичайні події та затримувати сторонніх людей тощо.
Нагадаємо, капітально відремонтувати проїзди хочуть від сектору почесних поховань на кладовищі та по вулиці, що веде до нього.
Міське управління житлово-комунального господарства оголосило тендер на розроблення проєктно-кошторисної документації. Роботи виконає ТОВ «ВЛАСТ-БУД» за 1 млн. 492 тис. грн.
Підрядник має розробити проєкт капремонту покриття проїздів від сектору для почесних поховань на території Затуринського кладовища та по вул. Старокотелевська до вул. Охтирський шлях.
До 31 травня 2024 року проєкт має бути готовий.
Алея Героїв у Затуриному
У секторі почесних поховань військовослужбовців у Затуриному ховають полтавських захисників, які полягли у боях за Україну. Подекуди з’являються пам’ятники – рідні більше не погоджуються чекати на виконання обіцянок влади Полтавської громади ось-ось встановити однакові для всіх.
127 могил з’явилися там уже понад рік тому, але пам’ятників над ними досі немає. Проєкт облаштування меморіалу виконали у грудні 2022 року, але він не враховував загального вигляду могил. Довелося змінювати документи й готувати новий проєкт.
Сектор урочистих поховань уже має один пам’ятник, що належить визволителю Зміїного, капітану СБУ та Герою України Володимиру Кісельову. Родина власними силами розмістила гранітний меморіал з трьох частин. На одній зобразили самого воїна у повний зріст, на іншій плиті зазначена дата народження та загибелі, а поряд – нагороди. Пам’ятник встановили без погодження з місцевою владою, що обурило голову ГО «Родини загиблих учасників бойових дій Полтавщини» Наталію Чепігу, яка хоче уніфікувати усі поховання на цьому секторі.
На Затуринському цвинтарі чимало прапорів. Їхній шурхіт нагадує, що тут поховані кращі сини України. Часто сюди приходять рідні, адже ледь не на кожній могилі є свіжі квіти. Кожен з похованих тут мав яскраве життя, але віддав його за свою державу. А ще кожен з чоловіків на портретах мав рідних та близьких людей, які втамовують сум, коли приходять до своїх.