Фото ЗМІСТу
0 Анастасія Добряк23 січня 2024, 14:01
На придбання системного аналізатора ДНК та картриджів для проведення молекулярно-генетичних експертиз.
Про гроші на апарат для дослідження ДНК загиблих відомо з проєкту рішення Полтавської міської ради про зміни до програми «Боротьба зі злочинністю та профілактика правопорушень». Його рекомендувала до голосування бюджетна комісія на засіданні 23 січня.
Про зміни до програми
За запитом Полтавського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС, з бюджету виділять 10 млн 750 тис. грн. За ці кошти планують придбання:
- системного аналізатора ДНК RapidHIT ID System – 5 млн 750 тис. грн;
- спеціальних картриджів для проведення молекулярно – генетичних експертиз із реагентами – 5 млн грн.
Аналізатор потрібен для проведення молекулярно-генетичних експертиз й дослідження ДНК загиблих воїнів. Бюджетна комісія погодила зміни до програми й рекомендувала виділити кошти.
Роль аналізаторів у визначенні ДНК загиблих
За допомогою ДНК можна упізнати воїнів, які полягли у бою за Україну, але їхні тіла тривалий час не могли забрати з поля бою, або повернули у межах обміну.
Напередодні воїн з Полтавщини Тимофій Бакаров дістав поранення, не вийшов на зв’язок та не повернувся до розташування. Пізніше побратимам вдалося винести тіло командира. 8 січня за результатами експертизи ДНК його особу ідентифікували.
Також за допомогою ДНК ідентифікували тіла загиблих під час теракту в «Амсторі». Ворожий удар по торговому центру «Амстор» влітку 2022 року забрав життя 22 людей. Працювати на місці теракту правоохоронцям з Полтавщини допомагали київські колеги, які привезли спеціальні прилади для ідентифікації тіл загиблих за ДНК.
Ліквідація наслідків теракту Фото – Євгеній Завгородній
Під час розбирання завалів та розшуку тіл загиблих після ракетного удару разом з полтавськими криміналістами працювали правоохоронці з Київщини. Вони привезли два генетичні аналізатори –прилади для збору матеріалів ДНК та їхнього порівняння.
Аналізатор повністю автоматичний, тож працювати з ним можна без спеціального навчання. Достатньо завантажити у прилад матеріали ДНК та через 90-120 хв дізнатися результат.
Під час теракту в «Амсторі» один з приладів працював за заявами про безвісти зниклих рідних чи знайомих, а інший – у бюро судмедекспертизи, куди доставляли тіла жертв. Після забору біоматеріалів прилад порівнював їх та визначав спорідненість. Завдяки цьому вдалося впізнати тіла понад 20 загиблих після ракетного удару.