(ФОТО: Миколаївська ОВА)
Дві найрезонансніші справи, яке розслідувало Державне бюро розслідувань у Миколаєві, стосуються держпосадовців.
Про це на брифінгу повідомив керівник Першого слідчого відділу територіального управління ДБР у Миколаєві Сергій Козюра.
За словами Сергія Козюри одна з самих резонансних кримінальних справ з початку року, яке розслідувало ДБР, це викриття керівника Укртрансбезпеки Миколаївської області на мільйонних поборах з перевізників.
Протягом 2023 року та до початку 2024 року посадовець налагодив систему поборів з підприємців. За можливість спокійно працювати, він встановив щомісячну плату від 500 до 5 тисяч гривень з перевізника.
Сума залежала від кількості вантажівок у комерсантів. За оперативними даними, за свої “послуги” над безпекою посадовець отримував в день понад 50 тисяч гривень.
Посадовця Укртрансбезпеки затримали під час отримання чергового хабаря. За вимагання та одержання неправомірної вигоди йому загрожує до 10 років позбавлення волі, – зазначив керівник слідчого відділу.
Крім того, на лаві підсудних опинився прокурор Миколаївської окружної прокуратури, який зі слідчим поліції привласнили понад 4,7 мільйона гривень речових доказів.
У січні 2022 року прокурор здійснював досудове розслідування у справі за фактом одержання неправомірної вигоди.
У межах досудового розслідування правоохоронці здійснили низку обшуків помешкань фігурантів за результатами яких вилучили привласнені гроші. За ухвалою суду ці гроші зберігалися у слідчого по справі.
Як розповів Сергій Козюра, після початку повномасштабного вторгнення рф прокурор вирішив привласнити ці гроші. Він попросив суд передати йому вилучені кошти під приводом нібито передачі їх до Агентства з розшуку та менеджменту активів. Прокурор залучив до цього слідчого і вони підмінили гроші у спеціальних пакетах для зберігання речових доказів на сувенірні папірці.
Надалі прокурор легалізував частину викрадених коштів і придбав на них автомобіль вартістю 35 тисяч доларів США. У січні 2023 року прокурор звільнився, а в березні суд ухвалив рішення повернути частину вилучених грошей власнику.
Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років. На майно підозрюваних накладено арешт.
Раніше, до суду передали справу військовослужбовця з Миколаївщини. Його звинувачують у спробі продати три автомобілі, які передали для потреб Збройних сил України.
Один з благодійних фондів передав військовому три автомобілі для подальшого використання його підрозділом на передовій. Після отримання автомобілів фігурант виставив оголошення про їх продаж через онлайн-майданчик. За три автівки він захотів 13,6 тисячі доларів США.
Також у Миколаївській області працівники ДБР повідомили про підозру трьом колишнім начальникам ГУ Держгеокадастру, які незаконно видали під приватизацію земельні ділянки. Слідство задокументувало 11 фактів незаконної передачі землі загальною площею понад 20 гектарів.
Нещодавно працівники Державного бюро розслідувань затримали 28 травня у Києві ексначальника Одеського ТЦК Євгена Борисова. Наразі у відношенні нього порушено кримінальне провадження за декількома статтями КК України.
У 2023 році ДБР затримало колишнього воєнкома і суд помістив його під варту. Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.
Анна Бальчінос