260 Володимир Ларіонов / Скріншот з відео окупаційоно ЗМІ
Херсонський міський суд 10 липня 2025 року оголосив вирок колишньому керівнику міської клінічної лікарні імені Є. Є. Лучанського Володимиру Ларіонову. Його засуджено до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна за пособництво державі-агресору та розтрату бюджетних коштів у період тимчасової окупації Херсона. Засідання відбулося без участі обвинуваченого — наразі він перебуває на тимчасово окупованій території, у Генічеську.
За даними слідства, у червні 2022 року після захоплення Херсона російськими військами Ларіонов добровільно погодився очолити лікарню, створену окупаційною адміністрацією на базі комунального медзакладу. Він виконував вказівки так званої «воєнно-гражданской администрации», організував перереєстрацію установи в системі охорони здоров’я Російської Федерації, ініціював виплату зарплат у рублях та агітував медичний персонал до співпраці з окупантами.
Крім того, за наказом Ларіонова до Генічеська було вивезено дві карети «швидкої» (Toyota Hiace і ГАЗ 2705), а також частину медичної документації. У 2023 році він очолив ще один незаконно створений медзаклад — Генічеську центральну районну лікарню, яку зареєстрував у російських реєстрах.
Суд також встановив факт розтрати бюджетних коштів. У серпні 2022 року, попри відсутність відповідних витрат у фінансовому плані, Ларіонов уклав договір із підприємцем з окупованої території на постачання пральної та сушильної машин на понад 540 тисяч гривень. Техніка виявилась уживаною і досі не підключена, однак була повністю оплачена з бюджету. Суд зобов’язав повернути ці кошти на користь лікарні.
Свідки, опитані під час судового розгляду, підтвердили, що Ларіонов продовжував виконувати обов’язки головного лікаря і діяв в інтересах окупаційної адміністрації. За їхніми словами, під його керівництвом проводилися збори щодо впровадження нових «правил», здійснювалися рублеві виплати та вивозилось медичне обладнання. Один із працівників зазначив, що Ларіонов особисто забороняв повертати автомобілі «швидкої» до Херсона.
Операторка пральні повідомила, що техніку доставили без її участі, а документи на неї вона підписала постфактум. Головна бухгалтерка підтвердила, що здійснила оплату за усною вказівкою Ларіонова. Зарплату співробітники закладу отримували і в гривнях, і в рублях.
Захист намагався довести, що дії обвинуваченого були вимушеними, однак суд, врахувавши свідчення очевидців, експертні висновки та документи, визнав Ларіонова винним за статтями про пособництво державі-агресору та розтрату бюджетних коштів в умовах воєнного стану.
Згідно з вироком, Ларіонов отримав 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна та забороною обіймати керівні посади в державних і медичних установах протягом 15 років. Вирок набуде чинності з моменту його затримання.
Наразі Володимир Ларіонов продовжує співпрацю з окупаційною владою та очолює центральну лікарню в Генічеську.
Читайте також:
Херсонські поліцейські врятували поранених після атаки російського дрона поблизу Чорнобаївки
Discussion about this post