Джерело – НУШ
0 Альбіна Ковпак04 грудня 2024, 14:12
Гроші на підготовку до зими та оновлення шкільних їдалень отримають ліцей та школа на Полтавщині.
Про це відомо з наказу МОН України від 3 грудня.
ЮНІСЕФ виділить понад 200 мільйонів гривень для українських шкіл. Спершу до списку внесли 11 шкіл Полтавщини, проте згодом додали ще два навчальні заклади:
- школа №6 у Горішніх Плавнях;
- Миргородський ліцей «Лінгвіст».
У межах підготовки до зими школи можуть використовувати гроші на такі потреби:
- обігрів, утеплення, заміну вікон і дверей;
- закупівлю, встановлення та ремонт електро- і теплогенерувального обладнання;
- ремонт інженерних мереж (водопровідних, опалювальних, електричних, вентиляційних, каналізаційних);
- транспортування та зберігання закупленого обладнання, запчастин, матеріалів і пального.
Частину грошей – до 83 тис. грн – школи можуть використати на ремонт і модернізацію шкільних їдалень. Зокрема, на ремонт харчоблоків та закупівлю обладнання й інвентарю.
Нагадаємо, що Уряд розподілив областям гроші на харчування учнів 1-4 класів. Тому цьогоріч витрати на обіди покриватиме державний бюджет, а не місцеві.
Субвенція спрямовується на забезпечення одноразовим гарячим харчуванням учнів початкових класів, які навчаються у школах, гімназіях, ліцеях комунальної форми власності в очному або очно-дистанційному форматі.
Під одноразовим гарячим харчуванням мають на увазі як сніданки, так і обіди – залежно від організації навчання. У випадку запровадження навчання у дві зміни сніданком вважається приймання їжі до 12:00, обід – з 12:00.
Якщо школа залучає кейтеринг, то субвенція покриває не більш як 70% від вартості їхніх послуг.
Яку суму обіду покриватиме держава
У розподілі субвенції у 2024 році на харчування одного учня заклали 50 грн на один навчальний день. Місцеві ради можуть доплачувати за харчування учнів коштом місцевих бюджетів, а також залучати додаткові джерела фінансування – наприклад, міжнародну технічну допомогу від партнерів з розвитку.
Органи місцевого самоврядування вже отримали кошти з державного бюджету та готуються розподіляти їх серед шкіл своїх громад.
Очікують, що громади впродовж жовтня ухвалять всі потрібні рішення, щоб почати використовувати гроші для організації безоплатного харчування.
Щоб дізнатися, коли в конкретній школі розпочнеться безоплатне харчування учнів початкових класів, потрібно звертатися або до адміністрації закладу, або до органів місцевого самоврядування.
Discussion about this post