This article also available in English
678
ФОТО: РБК Україна
На Миколаївщині суд надав тимчасовий доступ до документів мобільного оператора у справі про шахрайство. Підприємець на прохання нібито військової адміністрації перерахував кошти на підтримку армії.
Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області ухвалив рішення про надання тимчасового доступу до документів ТОВ “Лайфселл” щодо абонентського номера, який використовувався для шахрайства.
За матеріалами справи, 27 січня 2025 року керівнику фермерського господарства “Імператор” зателефонував невідомий чоловік, який представився начальником Первомайської районної військової адміністрації. Він попросив фінансову допомогу для Збройних Сил України у розмірі 10 тисяч гривень.
Підприємець, повіривши у правдивість дзвінка, отримав сканкопію листа з “офіційним” проханням перерахувати кошти на банківський рахунок АТ “Таксомбанк”.
Використовуючи інтернет-банкінг, він перерахував вказану суму. Проте, після цього абонент заблокував його в усіх месенджерах, а подальша перевірка документів виявила фальшивий лист з помилкою в зазначенні області, Вінницька замість Миколаївської. Підприємець зрозумів, що його ошукали, і повідомив про інцидент у правоохоронні органи.
За даним фактом розпочато досудове розслідування для встановлення всіх обставин та причетних осіб.
Суд ухвалив рішення про надання тимчасового доступу до документів ТОВ “Лайфселл” щодо абонентського номера, який використовувався для шахрайства. Документи будуть надані строком на один місяць з дня винесення ухвали. За даним фактом розпочато досудове розслідування для встановлення всіх обставин та причетних осіб.
Нещодавно поліція викрила злочинну схему та затримала її учасників – мешканців Миколаївщини та Києва, які співпрацювали з громадянами рф. Вони від імені голови Миколаївської ОВА вимагали гроші у підприємців області. Зловмисники відкривали нові банківські рахунки або використовували вже існуючі для отримання коштів, виманених у довірливих громадян.
Торік у Миколаєві шахраї від імені Віталія Кіма вимагали у підприємців гроші нібито на підтримку ЗСУ. Вони створювали фальшиві звернення, стилізовані під офіційні документи, які, попри численні помилки, виглядали досить правдоподібно.
Попри загальне зменшення кількості випадків шахрайства, їх рівень залишається значно вищим, ніж до початку повномасштабного вторгнення. У 2024 році в Україні відкрили понад 60 тисяч кримінальних проваджень за фактами шахрайства, що у 2,7 раза більше, ніж у довоєнний період. Водночас до суду доходить лише кожна четверта справа.
Анна Бальчінос