Фото – Роман Балук, джерело – city-adm.lviv.ua
0 Яніна Мурдза07 січня 2025, 08:01
Гострі респіраторні вірусні інфекції у населення Полтавщини провокують кілька збудників, які циркулюють в області.
При дослідженнях зразків хворих у лабораторії виявили віруси грипу А не субтипованого, парагрипу, а також аденовірус та риновірус.
Про це 6 січня повідомили в Полтавському обласному центрі контролю та профілактики хвороб, а також у Центрі громадського здоров’я України.
За перший тиждень 2025 року на Полтавщині ГРВІ діагностували у 3 тисяч 670 людей. Захворюваність знизилася: загальна кількість хворих на 20% менша, ніж тижнем раніше. Серед пацієнтів у 15 підтвердили COVID-19. Загалом до лікарень госпіталізували 112 хворих із ГРВІ.
Показник захворюваності в області становить 271,4 на 100 тисяч населення, що на 48% менше епідемічного порогу. Найпоширеніші ГРВІ за підсумками тижня серед жителів Нехворощанської та Сергіївської громад.
Віруси пропокують хвороби у жителів Полтавщини. Дані Полтавського обласного центру контролю та профілактики хвороб за перший тиждень 2025 року
Нагадаємо, що спалах в Китаї триває метапневмовірусу, де, за даними місцевої влади, істотно зросла захворюваність серед дітей. В Україні цей вірус також присутній, проте «ситуація рутинна», говорять фахівці.
Метапневмовірус не новий для України й поширюється під час кожного епідсезону. Ситуація з його циркуляцією контрольована.
Метапневмовірус: симптоми й профілактика
Захворювання за своїми проявами схоже на застуду або легкі випадки грипу й спричиняє нежить, кашель, температуру. У порівнянні з грипом, перебіг метапневмовірусу легший і рідко викликає ускладнення.
Метапневмовірусом можна заразитися через рукостискання, поцілунки, дотик до однієї поверхні із зараженим. Також хвороба передається повітряно-крапельним шляхом через чхання і кашель.
Для захисту від інфекції потрібно:
- регулярно мити руки з милом;
- уникати контактів із хворими людьми;
- під час кашлю прикривати рот серветкою чи згином ліктя;
- періодично провітрювати приміщення.
Нагадаємо, що захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції серед жителів Полтавщини знизилася. Рівень інтенсивності епідемічного процесу низький і не перевищує базового.