Фото ЗМІСТу
0 Альона Ягольник23 листопада 2024, 08:11
Погодинні відключення в області діятимуть до 22:00.
Про актуальний графік відключень світла повідомляє «Полтаваобленерго» 22 листопада.
Протягом дня в області вимикатимуть світло у 1 черги споживачів.
Знайти графік можна на сайті обленерго.
Відключення електроенергії повʼязані з пошкодженням енергообʼєктів під час масованої ракетно-дронової атаки 17 листопада. «Укренерго» повідомляли, що енергетики працюють над ліквідацією наслідків, щоб якнайшвидше повернути в роботу пошкоджене ворогом обладнання.
Чим відрізняються типи відключень світла
Планові відключення потрібні для того, щоб енергетики ремонтували електромережі та об’єкти інфраструктури. Планові відключення запроваджують за певними адресами населеного пункту, де тривають роботи. Зазвичай ремонт виконують у робочий час.
У листопаді 2022 року обленерго створили перші графіки погодинних відключень. Світло вимикають в шести чергах за графіками, які надають в «Укренерго». Це пов’язано з ворожими атаками на інфраструктуру України.
Коли обмежень графіка погодинних відключень недостатньо, енергетики запроваджують графік аварійних відключень. Тривалість таких вимкнень необмежена, усе залежить від ситуації в енергосистемі. Розроблені 10 черг для відключення світла, які можуть вимикати почергово або одночасно. На виконання команди «Укренерго» у диспетчерів є 5-15 хв.
У разі екстреної потреби різко зменшити енергоспоживання запроваджують спеціальні графіки відключень. За цих умов потрібну кількість ліній вимикають за 3 хвилини без попередження.
Прогнози від «Укренерго» на зиму 2024-2025
В «Укренерго» готуються до найважчої зими за останні три роки. У компанії прогнозують, що зима 2024-2025 буде однією з найважчих. Нині «Укренерго» готується до декількох можливих сценаріїв її проходження.
Про це в інтерв’ю «Суспільному» розповів виконувач обов’язків голови «Укренерго» Олексій Брехт.
Найгірший сценарій передбачає продовження масованих ворожих обстрілів інфраструктури, передавальної мережі, об’єктів генерації тощо.
«За умови цього сценарію, при наявності того обсягу імпорту електричної енергії, який ми маємо вже сьогодні, ми можемо мати обмеження потужності енергії в критичні, холодні дні, величиною до 2 черг графіків відключень, не більше. Тобто до 8 годин», – каже Олексій Брехт.
Також він додав, що навесні через ворожі обстріли Україна втратили 9 ГВт генеруючої потужності. Це дорівнює літньому споживанню електроенергії Нідерландами, або нічному споживанню електроенергії Україною влітку.
Це завдало значних втрат, тому в компанії планують відновити потужності.