Фото – ДСНС
0 Альбіна Ковпак13 вересня 2024, 17:09
Фактчекери стверджують, що інформацію про 600 постраждалих унаслідок обстрілу Інституту зв’язку поширив екснардеп родом з Лубен. Згодом дані почали використовувати російські телеграм-канали та просували тезу про 600 загиблих під час удару.
Про це 13 вересня повідомили на сайті аналітичної платформи «Вокс Україна». Команда VoxCheck спростувала фейк про кількість постраждалих.
Російські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що кількість жертв ракетного удару по Інституту зв’язку складає 600-700 військових. Це підтверджують неназвані українські джерела. Удар начебто трапився під час шикування особового складу.
Це фейк. Унаслідок російського ракетного удару справді загинули люди, проте наразі офіційно відомо про 58 загиблих та близько 300 поранених, а не 600 чи 700. Атака відбулася не під час шикування. Інформацію про 600 постраждалих озвучив екснареп Ігор Мосійчук, який раніше поширював фейки та проросійські наративи.
3 вересня 2024 року російські війська завдали ракетного удару по Інституту зв’язку у Полтаві. Міністерство оборони України вказує, що часовий проміжок між тривогою і прильотом був коротким та застав людей під час їхньої евакуації до бомбосховища.
Також в соцмережах поширили чутки, що удар відбувся під час шикування. Насправді ж, говорять у Міноборони, шикування того дня не було. Цю інформацію підтверджують свідки ракетного удару, начальник 179-го навчального центру військ зв’язку у Полтаві Ігор Міцюк, а також членкиня комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Соломія Бобровська.
У ДСНС України повідомили, що аварійно-рятувальні роботи на місці ракетного удару завершені. Загинуло 58 людей, понад 300 постраждали.
Російські телеграм-канали посилаються на українські джерела, проте не називають їх. Проте фактчекери говорять, що число у 600 постраждалих озвучив екснардеп України Ігор Мосійчук.
Раніше Мосійчук поширював фейки та наративи, пишуть у VoxCheck. Зокрема, він просував тези про нелегітимність Зеленського, звинувачував у російському вторгненні українську владу, стверджував, що війни можна було уникнути дипломатичним шляхом. Також поширював тезу, що після ратифікації Римського статуту Міжнародний кримінальний суд може засудити українських військових.
Атака Полтави 3 вересня
Дві балістичні ракети атакували Полтаву зранку 3 вересня. Влучання сталися по території навчального закладу й сусідньої лікарні. За дорученням президента проведуть розслідування обставин трагедії. Окрім Інституту звʼязку, влучання двох ракет стали бідою і для цивільних, які живуть поруч.
За даними Міноборони, часовий проміжок між тривогою і прильотом ракет був настільки коротким, що застав людей в момент евакуації до бомбосховища.
За словами речника Міністерства Дмитра Лазуткіна, у закладі відбувався навчальний процес. 3 вересня о 9:08 пролунав сигнал повітряної тривоги й за декілька хвилин стало відомо про вибухи. Ніяких шикувань чи інших заходів у момент удару не відбувалося.
Discussion about this post