Фото ЗМІСТу, 2020 рік
0 Анастасія Чайковська06 грудня 2024, 16:12
6 грудня минає рік з моменту ліквідації українськими спецслужбами полтавця Іллі Киви, який виїхав до Росії у 2022 році.
Ілля Кива досі має статус підозрюваного у державній зраді. Про це відомо з ухвали Личаківського районного суду Львова. На 20 грудня призначене наступне засідання, яке слухають у форматі спеціального досудового розслідування.
Ілля Кива лишається під підозрою попри власну смерть. 6 грудня 2023 року його ліквідували зі стрілецької зброї. За ліквідацією Киви стоїть Служба безпеки України.
2020 рік
Як Ілля Кива зрадив Україну
У березні 2022 року Ілля Кива був уже у Москві і знімався у телепередачі «60 минут» на каналі «россия-1». В етері зрадник сказав, що «влада в Україні терористична», а він батько трьох дітей і військовослужбовець (?) і вважає, що перемовин між Україною та росією не може бути. Наводимо уривок з того, що наговорив уродженець Полтави:
«Я сюда приехал, когда приехал в Москву, моя цель была это, как можно больше приложить усилий к переговорному процессу. … Та власть, которая сегодня находится в Украине, это всего лишь навсего террористическая организация».
Співведуча телепередачі Ольга Скабєєва запитала, чи має він на увазі Володимира Зеленського, коли каже про «тероризм». Кива відповів, що це стосується також оточення Президента України і почав використовувати пропагандистську тезу про «Донбас, який страждав 8 років».
Українські правоохоронці встановили, що таким чином народний депутат України (на той момент) публічно закликав до насильницької зміни та повалення конституційного ладу в Україні.
Після цього досліджували телеграм-канал Киви. У ньому зрадник опублікував відео. Ось уривок з його пропагандистського виступу:
«Русские, сегодня вы слышите в свой адрес бесконечные обвинения от отдельных украинских политиканов, которые являются марионетками Запада, они обвиняют вас в насилии, в интервенции, в несправедливости. Но я хочу сказать вам:помните и знайте ваши действия несут мир и самое главное надежду украинскому народу на возрождение».
З урахуванням викладеного, Ілля Кива публічно закликав до агресивної війни.
Також в етері російських каналів Кива розповідав про «пролиту слов’янську кров через бажання Заходу». В одному з відео він говорив, що приїхав до росії, аби розповісти про мир.
Окрему увагу звернув на свою партію, яку вже заборонили в Україні:
«Возьмите партию, моя партию “Оппозиционная платформа за жизнь”, это вторая парламентская партия, в независимости от нашей риторики в украинском Верховном Совете, вторая, а значит миллионы украинцев отдали за нас голоса, и наша стратегия, основная стратегия партии, это было мир и восстановление наших братских взаимоотношений».
Для своїх виступів Кива використовував комуністичну символіку : портрет на тлі червоного прапора та цитатами радянських керівників.
Правоохоронці у суді довели провину Іллі Киви за трьома статтями:
- ч.3 ст.109 – дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади;
- ч.1 ст.111 – державна зрада;
- ст. 436 – пропаганда війни;
- ч. 2 ст.436-1 – поширення комуністичної символіки.
Киву засудили до 14 років позбавлення волі. Наразі він перебуває в росії, тож строк відбування покарання обчислюватимуть з дня фактичного взяття його під варту. Також з Киви стягнули 42 тис. грн за експертизи.