Місто отримає 24% компанії оператора е квитка «Фарго Сістемс», яка отримує 7% із кожного провалідованого квитка.
У лютому новий власник компанії-оператора е-квитка «Фарго Сістемс» Сергій Веренкіотов пообіцяв, що передасть чверть компанії у власність Полтавської міськради. 26 квітня на сесії депутати погодилися прийняти у власність міста частку компанії. Минуло понад три місяці, а підприємець досі обіцяну частку не передав.
Як пояснив Сергій Веренкіотов причиною затримки став позов депутата Сергія Капліна. Депутат вбачав порушення регламенту міськради у тому, що рішення про передачу частки «Фарго» депутати переголосували, оскільки з першої спроби не вистачило кількох голосів. Тому депутат направив позов до Полтавської окружного адміністративного суду, щоби скасувати дане рішення. Депутат вважає, що місто повинне отримати більше, ніж 24%, щоби мати змогу контролювати дії підприємства.
17 червня суддя Костянтин Клочко відмовився прийняти позов Капліна. Він пояснив, що даний спір підлягає розгляду господарським судом. З того часу Сергій Каплін нового позову проти компанії та міськради так і не подав.
Відтоді зникли всі перепони щодо передачі частки «Фарго». Траспортний відділ разом із юристами Веренкіотова уже напрацювати текст договору. Планували підписати його вже цього тижня, але через термінову сесію перенесли на наступний. Попередньо планують укласти угоду про передачу частки у понеділок, 12 серпня.
Раніше Сергій Веренкіотов вже пояснював, що компанія «Фарго» розраховуватиме дивіденди до міського бюджету починаючи від березня цього року. Проте після того, як місто отримає свою частку, моментально прибутки не надійдуть. Компанія отримує дохід, але про значний чистий прибуток говорити зарано, бо зароблені кошти вкладають у закупівлю стаціонарних валідаторів та іншого обладнання.
UPD: Сергій Каплін повідомив, що виправив помилки й 7 серпня подав повторний позов до Полтавського окружного адміністративного суду.
Довідково. Якщо вартість провалідованої поїздки складає 10 грн, то «Фарго Сістемс» отримує з неї 7% — 70 копійок. Після передачі частки компанії місту, бюджет громади може претендувати на 17 копійок від кожної безготівкової оплати проїзду.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»