Більшість інтернет-шахраїв, які ошукують мешканців Івано-Франківщини, фізично перебувають в інших регіонах України або навіть за її межами.
Про це журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.
Зокрема, за його словами, у 95% випадків шахрай не перебуває на території області.
При цьому в кіберполіції зазначають, що протидія шахрайствам здійснюється комплексно — шляхом оперативного обміну інформацією між регіонами, фіксації кожного випадку та, за потреби, взаємодії з правоохоронцями інших країн.
“Попри географічну віддаленість злочинців, ситуація контрольована.
У нас вибудований якісний та оперативний обмін інформації між територіальними підрозділами кіберполіції, що дозволяє в будь-якому куточку нашої країни виявити та притягнути до відповідальності шахрая, — каже Микола Худолій.
При цьому у поліції кажуть, частина шахраїв працює з-за кордону, зокрема й з території росії. У таких випадках українські правоохоронці фіксують та документують факти, а також співпрацюють із міжнародними партнерами.
«Є і такий відсоток. Якщо говоримо про територію росії, то також документуємо ці факти та вже діємо в межах компетенції», — додав Микола Худолій.
Попри географію зловмисників, більшість із них, які діють на території України, вдається виявити й притягнути до відповідальності.
Окремий акцент робиться на запобіганні таких злочинів — кіберполіцейські проводять профілактичну роботу та інформують населення про найпоширеніші шахрайські схеми.
Кількість розкритих злочинів зростає
Микола Худолій підкреслює, динаміка розкриття інтернет-злочинів демонструє позитивну тенденцію. З кожним роком кількість розкритих фактів зростає, а співробітники підрозділів постійно підвищують свою кваліфікацію та вдосконалюють методи документування.
«Кількість розкритих злочинів щороку зростає. Ми постійно працюємо над підвищенням якості фіксації дій зловмисників та вдосконаленням навичок наших працівників».
Менше шахрайств — завдяки профілактиці
Цікаво, що на тлі зростання розкриттів загальна кількість звернень щодо шахрайств навпаки знижується. Як зазначають, це є результатом системної профілактичної роботи — зокрема, інформування громадян про найпоширеніші схеми шахраїв і способи захисту.
«Станом на зараз фіксуємо зменшення кількості шахрайств. Адже, окрім оперативної роботи, проводимо профілактичні заходи щодо інформування населення, як себе вберегти. І бачимо позитивний ефект від цього».
Більше читайте в матеріалі: Шахраї, псевдомінери, атаки на інфраструктуру та вербування підлітків: інтерв’ю з начальником кіберполіції Івано-Франківщини Миколою Худолієм.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
“BRAMA”: прикарпатцям розповіли, як протидіють російським ІПСО та іншим шахрайським схемам
Чимало повідомлень надходить з Росії: як в Івано-Франківську реагують на повідомлення про мінування
Discussion about this post