Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).
Такими є дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), пише Фіртка.
Ще 13% виступили за те, що сьогодні взагалі не варто допускати критику.
Водночас третина українців (31%) вважають, що вже зараз критика має бути жорсткою і безкомпромісною. Решта 5% не змогли визначитись зі своєю думкою.
На заході (64%), в центрі (66%) та на півдні (62%) більшість українців вважають, що критика має бути в конструктивних рамках або взагалі відсутньою.
Водночас на сході ситуація практично паритетна — 49% виступають за більше конструктивну критику, 47% — наполягають на жорсткій безкомпромісній критиці.
Згідно з результатами опитування, президенту Володимиру Зеленському довіряють 59% опитаних (з них повністю — 21%, скоріше — 38%), не довіряють — 36% (з них зовсім – 22%, скоріше — 14%).
Соціологи зазначають, що лише серед тих, хто зовсім не довіряє президенту більшість (62%) вважають, що критика має бути жорсткою і безкомпромісно. Але навіть серед них — третина (34%) вважають, що критика має бути щонайменше в конструктивних рамках.
Довідково: опитування провели упродовж 16-22 травня 2024 методом телефонних інтерв’ю.
Опитали 1 067 респондентів, які мешкають у всіх регіонах України (підконтрольна уряду України територія). До вибірки не включали жителів територій, які тимчасово не контролюються владою України.
За умов війни, крім формальної похибки, додається певне систематичне відхилення. Статистична похибка такої вибірки не перевищувала 3,4%.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
Мобілізація по-новому: прикарпатцям розповіли про головні зміни, які пропонує влада
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Виїзд з України та новий закон про мобілізацію: хто може перетинати кордон та як чоловіки гинуть, тікаючи від призову