Джерело – biz.censor.net
0 Альбіна Ковпак25 жовтня 2024, 17:10
Нині у Полтаві готують до роботи під час можливих блекаутів три когенераційні установки. Додаткові установки громаді передасть німецьке товариство.
Про когенераційні установки на брифінгу в Полтавській міській раді 25 жовтня ЗМІСТу повідомила секретар Полтавської міської ради Катерина Ямщикова.
Спеціальні установки різної потужності нададуть «Полтаватеплоенерго» для роботи котелень під час відключень світла. Детально про їхню кількість та потужність стане відомо після підписання Меморандуму між Полтавською міською радою, Полтавською обласною радою та німецькою агенцією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ).
Організація підтримує Україну за дорученням Федерального уряду Німеччини. Основні напрямки роботи компанії в Україні – економічний розвиток та енергетика.
Нагадаємо, що наразі фахівці вже встановили одну із трьох раніше придбаних когенераційних установок, триває підключення до обленерго.
Для фінансування встановлення другої установки необхідно підписати договір, наразі чекають переказу коштів, які заплатять підряднику. Її планують встановити та підключити до мереж до кінця 2024 року.
Як працює когенерація?
Когенераційні установки виробляють електроенергію в першу чергу для власного споживання. Це дозволяє містам мати безперебійне теплопостачання в умовах аварійних або планових відключень світла. Крім того, вироблена установками електроенергія може надходити в мережу для інших споживачів, що зменшить дефіцит в енергосистемі у пікові години.
Фото порівняння різних систем електропостачання. Джерело: viessmann.ua
Таке обладнання має на меті замінити ресурс теплоелектростанцій, які зазвичай виробляють тільки електроенергію. Тепло, що утворюють при цьому, безцільно втрачають. Натомість когенераційні установки більш екологічні системи живлення, бо для них потрібно менше палива.
За інформацією Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, когенераційні установки отримали теплопостачальні підприємства більшості областей України. Очікують, що запуск у роботу всіх цих установок потужністю від 50 кВт до 1500 кВт забезпечить стабільне теплопостачання для понад 1 млн мешканців багатоквартирних будинків та близько тисячі соціальних об’єктів попри відключення світла.
Нагадаємо, що уряд запровадив фінансову програму для підприємців. Завдяки цій програмі вони зможуть отримати до 480 тис. грн на придбання установок, що виробляють електроенергію.
Цей кредит доступних на 10 років під 0% річних. На ці кошти підприємці зможуть придбати сонячні панелі або вітрові установки, які генерують електроенергію. Щоб отримати кредит можна звернутися до українських банків.
Discussion about this post