Івано-Франківський драмтеатр підготував для своїх глядачів чергову прем’єру 86 театрального сезону — рок-мюзикл “Наталка Полтавка”, показ якого відбудеться вже 29 грудня на Головній сцені о 14:00 та 18:00.
Про це розповіли на пресконференції журналістці Фіртки.
Це вже шоста постановка знакової для української літератури п’єси Івана Котляревського.
“Остання “Наталка Полтавка” у нас була у 2010 році за режисерства Сергія Кузика. Вона була традиційною, у жанрі народної комедії.
Але у нас виникла ідея зробити свій продукт, який би міг стати франшизою. Сюжет залишили за Котляревським, але адаптували тексти на сучасний лад. Відбулася адаптація музики, але залишили всі оригінальні пісні.
Кожне покоління має право мати свою версію “Наталки Полтавки”, адже вона справді несе у собі щось хороше й світле.
Тут нам треба не залишати її “в музеї”, десь за склом рамки, боячись до неї доторкнутися, а взяти та зробити її своєю і рідною”, — каже генеральний директор Ростислав Держипільський.
Як розповідають постановники, нова версія “Наталки Полтавки” Франківського драмтеатру — це сучасне перепрочитання драматичного твору, де осмислюють історію завдяки нестандартному підходові та трактуванню персонажів.
“В історичному плані ми спостерігаємо періоди “буму” мюзиклів якраз у важкі періоди. У наш час ми також бачимо таку тенденцію: люди йдуть в театр, щоби набратися тої енергії і з нею іти далі працювати, донатити на армію.
Щодо постановки, ми думали спочатку зробити рок-мюзикл. Потім у процесі роботи вистава стала суто мюзиклом.
Хотіли показати, що український матеріал може бути не гіршим, а в більшості й кращим за якісь популярні твори літератури. Мали намір, щоб ті, хто недавно закінчив школи чи дуже давно, щоб вони ще раз звернулися до оригіналу й побачили би свою “Наталку Полтавку”.
Варто пам’ятати, що за часів окупації радянською владою, як і до 2014, 2022 року, у нас в головах було багато російських наративів. Через те ми не дуже любимо в школах нашу літературу, думаємо, що вона є нецікава.
У постановках та різних видах мистецтва бачимо якусь шароварну тенденцію, з якої нам треба виходити і показувати для себе, що наше — круте, актуальне, геніальне”, — вказує режисер-постановник Назарій Панів.
У мюзиклі також звучатиме рок-бенд з артистів оркестру Франківського драмтеатру.
“Завдання було досить не з легких. Потрібно зробити так, щоб кожен музичний номер був кращим за попередній. Надіюся, нам це вдалося.
Ви знайдете Лисенка у піснях, але в нестандартній подачі”, — каже Юрій Шацький, автор музичного аранжування.
На костюмах персонажів є елементи українських орнаментів.
“Була задача поставити костюми в рок-стилі, але з елементами українських орнаментів. Тому більшість костюмів виконані зі шкіри, але всі орнаменти зроблені з металу.
Використали також багато старовинних технік для оздоби шкіри: тут є і перфорація, розпис, витинанка.
Такі техніки використовували ще наші дідусі й бабусі у своїх костюмах”, — розповідає художниця костюмів Олена Андрійчук.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел! Читайте також:
З актором Івано-Франківського драмтеатру в головній ролі: фільм “Медовий місяць” переміг на міжнародному кінофестивалі
Живий перформанс з віртуальною реальністю: прикарпатців запрошують на виставу “Так звана людяність у божевіллі”
“БожеВільні”: в Івано-Франківську відбувся допрем’єрний показ кінострічки (ФОТО)
Людина, яку любить вся Україна: в Івано-Франківську представили документальну стрічку про “Да Вінчі”