Фото ЗМІСТу
0 Яніна Мурдза25 квітня 2025, 13:04
Зараз держава не відшкодовує збитки для бізнесу через війну. Завдану обстрілами шкоду потрібно зафіксувати, щоб у майбутньому розраховувати на компенсацію з репарацій агресора.
Про це повідомила керівниця обласного Департаменту економічного розвитку Олена Онупко під час зустрічі «Діалог влади та бізнесу» 25 квітня.
Для документування руйнувань в Україні створений реєстр пошкодженого та знищеного майна. У більшості випадків інформацію до нього вносить місцева влада, тож підприємці мають допускати її представників до огляду місця обстрілу.
«Наразі немає передбаченого законодавством механізму компенсації саме для бізнесу […] Але ми всі розуміємо, що треба проводити фіксацію, що надалі держава здійснюватиме кроки для стягнення цієї шкоди з агресора. І ми розуміємо, що підприємства самостійно ліквідовують наслідки, відновлюються, але ви фактично несете втрати. І їх треба фіксувати. Ми сподіваємося, що війна закінчиться і що подальший процес передбачатиме можливість компенсації завданих вам збитків», – говорить Олена Онупко.
Зафіксувати дані в реєстрі можна під час дії воєнного стану та впродовж року після його припинення або скасування.
Олена Онупко під час зустрічі. Фото – Полтавська ОВА
За даними порталу «Опендатабот», українські суди ухвалили майже півтори тисячі рішень щодо відшкодування збитків з РФ за позовами цивільних та бізнесу.
У 2022 році підприємець хотів стягнути з Росії 19 млн грн за втрачений бізнес під час обстрілу «Амстору» в Кременчуці. Однак згодом попросив зупинити розгляд справи.
Discussion about this post