Для путлєра почалися чорні дні. Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.
Від Республіканської партії «за» допомогу Україні проголосували 101, «проти» — 112, «утримались» — 5.
Від Демократичної партії «за» допомогу Україні проголосували 210, «проти» — 0, «утримались» — 3.
Це ще раз продемонструвало, — яка партія є другом України.
У республіканській партії відносний розкол.
Їх умовно поділяють на трампістів, які у своїй більшості є противниками допомоги Україні, особливо ті, що належать до так званого руху MAGA, і умовно кажучи — рейганістів, які позиціонують себе друзями України та мислять більш глобально.
Пів року Трамп тиснув на Джонсона, щоб той не виносив це питання на голосування, і нарешті ця епопея закінчилась.
Прийняття законопроєкту відбулося в першу чергу завдяки Байдену і демократам.
Також треба відзначити й роль спікера Джонсона, який раптово «перевзувся», але у кращому сенсі цього слова, після того, як демократи запевнили, що не дадуть трампістам можливості оголосити йому імпічмент після поставлення ним на голосування питання допомоги Україні, про що трампісти йому неодноразово погрожували.
Найбільш “упорота” трампістка Марджорі Тейлор Ґрін під час обговорення пропонувала поправку, щоб текст законопроєкту залишити, але там, де є цифри допомоги України, замість тих цифр поставити — 0.
Сімдесять трампістів підтримали цю поправку, але вона була відхилена, в першу чергу усіма демократами й частиною адекватних республіканців.
Один з конгресменів у Твіттері пожартував, що він буде вносити поправку, згідно з якою табличку на дверях її кабінету у Конгресі перейменувати на «Офіс посла путіна у Вашингтоні».
Інший трампіст — Чіп Рой, щоб перешкодити процесу і затягнути його, пропонував повернути законопроєкт для подальшого обговорення у майбутньому, але трампістам і це не вдалося.
Допомогу Україні затвердили, що супроводилось бурхливими аплодисментами адекватних конгресменів.
Це інформація для тих, кому люди з діагнозом «російськомовний трампізм головного мозку» будуть говорити — які хороші республіканці і які погані демократи.
До позитивних новин також належать і такі:
• Адміністрація США офіційно підтвердила, що розглядає можливості передачі Україні ракет ATACAMS більшої дальності, ніж тих, що передавалися раніше.
• Канцлер Німеччини Олаф Шольц 18 квітня повідомив, що країни НАТО можуть надати Україні сім комплексів Patriot. Один з них передасть Німеччина.
• Чехія уклала контракти на постачання 180 тисяч артилерійських снарядів для України й працює над тим, щоб отримати ще 300 тис. снарядів.
• New York Times написала, що до літа Україна може отримати 6 з 45 винищувачів F16 і розгорнути перші у липні.
• Німецька компанія Quantum-Systems відкрила другий завод з виробництва дронів в Україні. Про це повідомляється на сайті компанії. Очікується, що нове виробниче підприємство збільшить виробничу потужність до 1000 безпілотників на рік, включаючи виробництво запасних частин.
• Зараз проходить зустріч Контактної групи з оборони України у форматі «Рамштайн». Столтенберг сказав, що вже були нові оголошення від країн-союзниць щодо допомоги Україні. Зокрема, Нідерланди та Данія повідомили про передання ЗСУ 14 нових танків Leopard. США заявили про новий пакет допомоги у 235 мільйонів доларів, що включає постачання установок HIMARS і боєприпасів. Керівник НАТО сподівається, що згодом таких оголошень буде більше.