Фото ЗМІСТу
0 Альбіна Ковпак23 січня 2024, 13:01
У вересні торік Полтавський комбінат хлібопродуктів майже продали київській компанії за майже 40 мільйонів гривень. Проте процедуру продажу не можуть завершити через відкрите кримінальне провадження.
Про млинзавод у Полтаві під час брифінгу в Полтавській ОВА 23 січня повідомила начальниця Регіонального відділення Фонду держмайна України по Полтавській та Сумській областях Ірина Смірнова.
За її словами, кримінальне провадження відкрили під час продажу комбінату, коли договір з новим власником підписали, а акт приймання-передачі – ні.
Також для завершення процедури покупець має отримати дозвіл від Антимонопольного комітету України. Після цього сторони підпишуть акт приймання-передачі й київська фірма ТОВ «Лім Сервіс Груп» стане повноправним власником млинзаводу.
Про 150-річний млинзавод у Полтаві
Завдання комбінату хлібопродуктів у Полтаві – виробляти борошно з пшениці. Для цього на базі комбінату знаходиться 168 об’єктів нерухомості, 22 транспортних засобів та понад тисяча одиниць обладнання загальною площею близько 75 тис. м².
Серед об’єктів, що підлягають приватизації, є склади, мехмайстерні, будівлі автовагової, млин, димова труба, елеватор й техносушарка. Стабільна робота всього комбінату у Полтаві зупинилася у 2018 році. Фактично з того часу усі об’єкти простоювали. Зараз вони є непридатними до використання та потребують ремонту й оновлення.
Про покупця комбінату ТОВ «Лім Сервіс Груп» відомо, що фірму заснували 2 роки тому і вона займається надання майна в оренду та працює у багатьох інших галузях. Вони єдині брали участь в аукціоні щодо купівлі Полтавського комбінату хлібопродуктів, за який вони підняли ціну майже до 40 млн грн. Стартова ціна лоту становила 24 млн 337 тис. 940 грн.
Підозра директору Полтавського комбінату хлібопродуктів
У листопаді торік директору комбіната повідомили нову підозру в зловживанні посадою.
За версією слідства, у січні 2022 року в Олега Ілюхи міг виникнути умисел на надання послуг з перероблення зерна пшениці на борошно. При цьому доходів офіційно не фіксували.
На потужностях комбінату виготовляли пшеничне борошно першого сорту. Далі, ймовірно, за вказівкою Олега Ілюхи відвантажували борошно до 36 установ Державної кримінально-виконавчої служби України. Вивантаження борошна проводили без відображення у бухгалтерському обліку.
За висновками експерта, подібна схема на хлібокомбінаті могла завдати 1 млн 39 тис. грн збитків.