Фото – Полтавська обласна лікарня імені Скліфосовського
0 Яніна Мурдза17 липня 2025, 10:07
Судинні хірурги обласної лікарні врятували життя й зберегли від ампутації ногу 59-річної жінки. Після укусу комахи й утворення гнійної рани вона два роки не зверталася по допомогу.
Про це повідомили в Полтавській обласній лікарні імені Скліфосовського 17 липня. На порятунок пацієнтки команді відділення судинної хірургії знадобилося 46 днів.
У січні до консультативної поліклініки лікарні звернулася жінка з великою раною на правій нозі: крізь відмерлі тканини було видно кістку. Пацієнтка розповіла, що все почалося з укусу комахи, який вона розчухала, але тривалий час не зверталася до медиків. Зрештою вона почала займатися самолікуванням, зверталася до місцевих лікарів, проте результату не було і їй запропонували ампутувати ногу для збереження життя.
За словами лікарки пацієнтки судинної хірургині Галини Скрипник, жінка звернулася до обласної лікарні в критичному стані:
«У відділення вона прибула з гігантською трофічною виразкою гомілки, майже циркулярною, з некрозом, інтоксикацією, ураженням сухожиль і нервів – і все це видавало нестерпний сморід. Це не просто рана – це біль і втрата якості життя. І все це розвивалося у неї два роки. Становище було критичним, практично була безперспективна ситуація».
Попри тяжкий стан пацієнтки, лікарям вдалося відновили кровотік у кінцівці, зупинити інфекцію, очистити рану й пересадити шкіру. Попередньо жінку обстежили й виявили супутні захворювання: анемію, підвищений креатинін, загрозу сепсису, цукровий діабет.
До порятунку пацієнтки залучили завідувача відділення Олександра Безкоровайного, судинного хірурга Архипа Сидоренка, хірурга-комбустіолога Владислава Туніка, доктора медичних наук, професора Віталія Ляховського з полтавського медуніверситету.
Лікарі, які врятували пацієнтку. Фото – Полтавська обласна лікарня імені Скліфосовського
Лікар Владислав Тунік, який у складі команди медиків врятував пацієнтку. Фото – Полтавська обласна лікарня імені Скліфосовського
Жінку виписали на 46-ту добу після госпіталізації й направили доліковуватися за місцем проживання. Через два місяці після виписки на контрольній консультації лікарі побачили загоєну рану.
Під час останнього візиту в червні пацієнтку турбував помірний біль і скутість при рухові через рубцювання тканин. Жінку скерували на курс реабілітації до профільного центру лікарні.
Фото результатів лікування – Полтавська обласна лікарня імені Скліфосовського
Раніше ЗМІСТ писав, що в Полтаві врятували чоловіка з інсультом, після якого виживають 2% пацієнтів.
Торік до обласної лікарні госпіталізували 65-річного чоловіка в комі. У нього стався інсульт, під час якого тромб перекрив основну артерію, що постачає кров до мозку.
До лікарні пацієнта госпіталізували через 2,5 години від початку інсульту. Чоловік мешкає у селі Полтавського району.
Пацієнта з інсультом вдалося врятувати, а через 20 хвилин після видалення тромбу він почав виходити з коми. Пацієнт перебував у вкрай тяжкому стані, коли опинився на операційному столі. Рятувала його команда фахівців нейрохірургічного відділення обласної лікарні. Детальніше про це читайте за посиланням.
Нагадаємо, що результат лікування інсульту залежить від часу, витраченого з моменту його настання до надання медичної допомоги. У разі появи симптомів у себе або інших людей, потрібно звертатися по медичну допомогу. Про перші ознаки інсульту читайте тут.
Discussion about this post