20.11.2024 16:23
Світлана Гарнадко з Маломиколаївки, що на Дніпропетровщині, обʼєднала господинь з рідного села, аби готувати сухі борщі та супи для військових. У 2020-му жінка заснувала крафтове виробництво гарбузових цукатів. Та від початку повномасштабного вторгнення РФ ґаздині виготовляють поживні обіди. Про це повідомляє Суспільне, пише agronews.ua.
Господині з Маломиколаївки у звичайному будинку облаштували виробництво крафтових цукатів, а після повномасштабного вторгнення почали виготовляти сухі борщі та супи для військових. В одній із кімнат жінки ріжуть, натирають та розкладають овочі, в іншій — висушують.
Засновниця виробництва Світлана Гарнадко розповіла: у 2020 році разом з місцевими почали розвивати крафтове виробництво цукатів з кабака. Відтоді, за словами жінки, Маломиколаївку називають гарбузовим краєм.
“Ми придбали цей будинок спеціально, щоб використовувати його під виробництво “Герцевських крафтоликів”. Зробили невеличкий ремонт і перебралися сюди з дівчатами виготовляти цукати в мирний час”, — зауважила волонтерка.
З часом асортимент розширювався: жінки почали робити пастилу та фруктові наливки. Світлана зазначила: планували розвивати справу й місцевий туризм. Та у лютому 2022-го все це довелося призупинити. Відтоді щодня господині готують обіди для військових.
“Ми наприкінці березня вирішили з дівчатами готувати щось саме для ЗСУ. Тоді були такі часи, що хлопці були зовсім і голодні, і холодні. Ми допомагали всім, чим могли, а потім, проаналізувавши усю діяльність волонтерів, вирішили займатися саме сухими борщами і супами, тому що це, як би мовити, продукт довготривалого зберігання і завжди гаряче харчування”, — пояснила Світлана.
64-річна Катерина приєдналася до команди рік тому, аби допомогти двом своїм донькам. Вони жартома називають себе сімейним підрядом. А колеги жінку кличуть передовиком виробництва.
“Я прийшла дітям допомагати, зробити їм щось. І вдома роблю: сушу цибульку, часничок. Таке, що ту не сушимо. Руками роблю, що сидячи, що стоячи”, — сказала Катерина.
Інгредієнти для страв приносять з усього села, розповіла Оксана, яка фасує сухі компоненти по пакетах. Додала: використовують овочі, які люди виростили на власних городах. Мʼясо закуповують за кошти, вторговані від продажів цукатів. А коли власних сил не вистачає — кличуть на допомогу господинь із сусідніх вулиць та навіть сіл.