Джерело – dniprotoday.com
0 Яніна Мурдза22 березня 2024, 16:03
У Глобинській громаді планують збудувати вітрову електростанцію орієнтовною потужністю 650 МВт.
Над проєктом будівництва нової електростанції (ВЕС) почали працювати у 2020 році, але через повномасштабну війну роботи призупинили більш ніж на рік.
Про це повідомили в Управлінні містобудування та архітектури Полтавської обласної військової адміністрації 21 березня.
До ідеї будівництва вітрової електростанції на Полтавщині повернулися торік. Міський голова Глобиного Станіслав Джусь говорить, що ВЕС дозволить покрити дефіцит електроенергії не тільки в громаді, а й загалом у східному регіоні.
Засідання архітектурно-містобудівної ради в Полтаві. Фото – Полтавська ОВА
Якою буде вітрова електростанція
На території Глобинської громади планують встановити від 100 вітротурбін. Їх розташують на значній відстані одна від одної, щоб зменшити вразливість електростанції перед російськими обстрілами.
На засіданні архітектурно-містобудівної ради фахівці розглянули детальний план територій за межами населених пунктів громади, які хочуть відвести під ВЕС.
Будувати електростанцію хоче компанія ДТЕК. При розробці плану врахували розташування населених пунктів, мережу доріг, природно-заповідні території, інженерні мережі (газопроводи, лінії зв’язку), охоронні території тощо.
На проєкт чекає громадське обговорення, а також розроблення оцінки впливу на довкілля й робота із землевпорядною документацією.
Нагадаємо, що для проєкту нової вітроелектростанції на Полтавщині шукають інвесторів.
Під час форуму Wind Europe керівництво ДТЕК проводило перемовини з потенційними інвесторами. Також компанія розробила техніко-економічне обґрунтування схеми видачі потужності електричної станції. Наразі чекають на узгодження НЕК «Укренерго». Окрім цього, розробили детальний план території. А фахівці розпочали вітромоніторинг та моніторинг біорізноманіття.
Вітрова електростанція на Полтавщині: підготовка
Розпочалися передпроєктні роботи щодо розміщення Полтавської вітрової електричної станції. Вітровий парк погодили з місцевою владою. ДТЕК пише, що 26 жовтня 2023 року підписали тристоронній договір з Глобинською міською радою та підрядником з проєктування.
У межах договору виконають інженерно-геодезичні вишукування, розроблення детального плану територій тощо. Підготовчий етап має завершитися до травня 2024 року.
«Ми цілеспрямовано й усвідомлено йдемо в цей регіон, оскільки він є енергодефіцитним і потужна електростанція тут дуже потрібна. Електроенергія з Полтавської ВЕС дасть поштовх до більш стрімкого розвитку виробництв в Полтавській та суміжних областях», – говорить заступник директора компанії Олег Соловей.
ДТЕК планує забезпечити Полтавський регіон електроенергією і підвищити енергетичну безпеку України за допомогою нової вітрової електростанції.