(Фото – wikipedia.org)
0 Альона Ягольник03 березня 2024, 17:03
В області проаналізували назви зупинок залізничного транспорту. Станом на березень 2023 року перейменували дві станції, назви яких мали російське або комуністичне походження.
Про це повідомили в Полтавському офісі Українського інституту національної пам’яті 3 березня.
Зупинку Червоний Шлях на території Полтавської громади перейменували на Монастирську. Колишня назва зупинки є похідною від назви селища Червоний шлях, яке має статус мікрорайону у межах Полтави. Ця назва є символікою комуністичного режиму.
«Червоний – прикметник, що використовувався червоною ленінською Росією та окупаційним ворожим комуністичним режимом СРСР для маркування публічного простору як символ встановлення радянської влади. Зокрема більшовицької інтервенції на територію України, збройної боротьби Червоної армії проти Української Народної Республіки під червоним прапором комуністичної партії», – каже представник УІНП на Полтавщині Олег Пустовгар.
За інформацією полтавського краєзнавця Леоніда Булави, ця географічна місцевість з часів Гетьманщини мала назву «Монастирська гора». Тож і назва зупинного пункту є вмотивованою.
Також у межах Гребінківської громади перейменували зупинку Паризька Комуна на Польове.
Колишня назва прославляла уряд заколотників, який захопив владу в Парижі 1871 року та був оголошений комуністами-марксистами першим в історії прикладом диктатури пролетаріату.
Перейменування Південної залізниці
У межах програми «Залізна українізація» Південно-Західну та Південну гілку перейменують.
Опитування щодо нової назви завершилося 17 березня 2023 року.
Загалом проголосували понад 860,4 тисячі людей:
- Харківська залізниця – 335,6 тис. голосів;
- Слобожанська залізниця – 234,7 тис. голосів;
- Східна залізниця – 232,5 тис. голосів;
- Слобідська залізниця – 57,4 тис. голосів.
Ці результати опитування врахують під час перейменування залізничних філій.
Нагадаємо, за перейменування Південно-Західної залізниці проголосували понад 1,1 млн українців. За результатами нова назва – Центральна.
Раніше ЗМІСТ писав, що регіональні філії «Південна залізниця» та «Південно-Західна залізниця» змінять назви в межах програми українізації об’єктів залізничного транспорту. Про це повідомив голова правління «Укрзалізниці» Олександр Камишін під час презентації програми 21 лютого.
«Чому залізниця із центром у столиці має назву «Південно-Західна», а залізниця, що має центр у Харкові, на півночі України, — «Південна»? Це засилля імперської, російської давнини, яке не має нічого спільного з українським сьогоденням. Саме тому в рамках нашої програми «Залізна українізація» ми змінимо це раз і назавжди», — пояснив він.
За словами Олександра Камишіна, процес перейменування регіональних філій буде завершено у 2023 році.