Джерело – if.gov.ua
0 Яніна Мурдза22 лютого 2025, 10:02
В області розпочали моніторинг роботи новостворених експертних команд, які з 1 січня замість МСЕК займаються оцінюванням повсякденного функціонування людини й встановленням інвалідності.
Про створення робочої групи для перевірки рішень про надання інвалідності експертних команд медиків відомо з розпорядження начальника Полтавської обласної військової адміністрації від 30 січня.
До складу робочої групи увійшли керівник Полтавської ОВА, заступник директора та спеціалісти обласного Департаменту охорони здоров’я, завідувачка відділення центру «Ветеран», депутат облради та оперуповноважений Управління Служби безпеки України.
Ключові завдання робочої групи, яка моніторить рішення експертних команд:
- моніторинг рішень експертних команд та медико-соціальних експертних комісій на регіональному рівні та розгляд скарг;
- ухвалення рішень про моніторингові візити до лікарень, де працюють експертні команди;
- надсилання попередження закладам охорони здоров’я, у роботі експертних команд яких виявили ознаки систематичного необґрунтованого ухвалення рішень;
- надання рекомендацій лікарням щодо дотримання вимог законодавства про оцінювання, запровадження змін у роботі адміністраторів та/або експертних команд;
- надання пропозицій до Міністерства охорони здоров’я щодо змін у законодавстві для вдосконалення процедури оцінювання;
- звітування про результати моніторингу на регіональному рівні;
- розгляд надісланих лікарнями звітів про результати внутрішнього моніторингу та/або моніторингу на місцевому рівні;
- розгляд інформації від закладів охорони здоров’я про усунення порушень, зазначених у попередженнях.
На засідання робочої групи можуть запрошувати фахівців з питань, що розглядають, зокрема представників влади, підприємств та організацій, експертів та науковців.
Робоча група аналізує рішення про надання статусу інвалідності без зазначення персональних даних пацієнтів та фахівців, які входять до складу експертних команд та комісій. Підсумки моніторингу мають оприлюднювати у звітах на сайті ОВА.
Раніше ЗМІСТ писав, що про намір створити робочу групу для моніторингу влада повідомила в січні 2025 року.
Міжвідомчу групу на рівні облвійськадміністрації сформували для перевірок наданих груп інвалідності, зокрема безстрокових.
Подібна робоча група існує при Міністерстві охорони здоров’я й перевіряє обґрунтування інвалідностей, встановлених медико-соціальними експертними комісіями (вони припинили роботу наприкінці 2024 року).
Додамо, що фахівці перевіряють справи понад 5 тисяч чоловіків, яких зняли з обліку за рішенням ВЛК в Кременчуцькому районі. Висновки про надання інвалідності передали до центру оцінювання. Деякі справи з рішенням ВЛК повертають до Полтавщини зі зниженням групи інвалідності.
Реформа МСЕК на Полтавщині
Нагадаємо, що з 1 січня 2025 року замість МСЕКів на Полтавщині та в інших областях України запрацювали експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування людини.
Обласну МСЕК Полтавщини приєднують до лікарні імені Скліфосовського за підсумком реорганізації.
На оцінювання одного пацієнта відводять по 30 хвилин (але можливі зміни з огляду на складність ситуації). Система анонімно розподілятиме, коли і яка команда займатиметься конкретним пацієнтом.
Усі видані МСЕК Полтавщини довідки до 1 січня 2025 року залишаться чинними до завершення терміну дії. Нові експертні комісії встановлюватимуть чи скасовуватимуть інвалідність на підставі визначених законодавством критеріїв.
Що змінилося з 1 січня 2025 року:
- команди для оцінювання формуються індивідуально з профільних фахівців, відповідно до потреб пацієнта;
- команда складається з практикуючих лікарів;
- оснащення лікарень дає можливість проводити додаткові обстеження за місцем проходження;
- направлення створюють за показаннями у спеціальній електронній системі. Особисті лікарі та лікарі ВЛК зможуть формувати направлення самостійно, без залучення ЛКК;
- думки кожного з лікарів, які проводили оцінювання, фіксують в електронному вигляді, рішення ухвалюють спільно;
- при оцінюванні може бути присутній уповноважений представник людини, оцінювання якої проводиться.
Нові експертні команди успадкували справи МСЕКів за профілями. Кому їх передали – читайте за посиланням.