Джерело – growhow.in.ua
0 Яніна Мурдза04 квітня 2025, 12:04
Жінки частіше йдуть навчатися на трактористок-машиністок у порівнянні з минулими роками. Середній вік – 30-40 років.
Про це повідомила директорка Полтавського обласного навчально-консультативного центру «Агротехнік» Світлана Андрієнко на засіданні аграрної комісії 17 березня. Центр займається навчанням і підвищенням кваліфікації працівників, які працюють на сільськогосподарській техніці.
Нині в центрі навчаються 6 жінок, а цьогоріч загалом очікують близько 70. Раніше опановувати сільгосптехніку за рік приходили 3-4 жінки.
«За минулий рік збільшилась майже в 10 разів кількість жінок, які звертаються щодо навчання. Раніше зовсім мало було трактористок й машиністок, це така специфічна професія. Але збільшилася кількість жінок, особливо фермерок, які починають А-1 легкий трактор і мають бачення своє, що влітку після жнив на зернозбиральний комбайн мають наміри», – говорить Світлана Андрієнко.
Центр «Агротехнік» готує фахівців на категорії А1, А2, B1, G1, G2 (трактори), а також D1 (екскаватор легкий), E1 та E2 (навантажувачі), категорія H (самохідний оприскувач). Вартість навчання становить 7 тис. грн, а підвищення кваліфікації – 4,8 тис. грн.
Центр не отримує фінансування з бюджету й укладає договори з підприємствами, які направляють на навчання своїх працівників. Співпрацюють із фірмами у Глобинській, Новосанжарській, Шишацькій, Семенівській громадах.
ЗМІСТ раніше писав, що перші майбутні трактористки розпочали навчання на Полтавщині за державною програмою.
Торік в Україні запустили проєкт з навчання жінок професіям, в яких традиційно домінували чоловіки. Першими до програми долучилися роботодавці з Полтавщини. Перша група трактористок нині навчається в Хоролі.
Перші запити на навчання трактористок зробили господарства «Володар-С», «Мухін Агро», «Діброва» та ТОВ «Каплинцівське». Служба зайнятості підібрала кандидаток й нещодавно розпочала їхнє навчання на базі Міжрегіонального центру професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців у Хоролі.
Аби опанувати фах «Тракторист-машиніст», жінкам необхідно пройти шестимісячне навчання. Воно складається з теоретичних дисциплін та практичних відпрацювань. Нині учасниці програми вивчають теорію, здебільшого заняття проводять онлайн. Через 2-3 місяці вони приїдуть в Хорол, аби опанувати керування трактором.
Що відомо про проєкт навчання жінок
Жінки зможуть за державний кошт опанувати понад 30 професій, зокрема, й найбільш затребувані серед роботодавців. Згідно з умовами проєкту, навчання жінок буде здійснюватись на замовлення роботодавця. Працедавець зобов’язується їх працевлаштувати після завершення навчання.
Жінки опановують професію трактористок. Фото – inshe.tv
Серед професій, які жінки зможуть опанувати:
- Водійка трамвая, тролейбуса, навантажувача;
- Операторка верстатів з програмним керуванням;
- Фрезерувальниця;
- Майстерка з монтажу та обслуговування систем відновлювальної енергетики та інші.
Щоб замовити навчання, роботодавець має звернутись до центру зайнятості. Фахівчиня зможе обрати заклад освіти самостійно з переліку закладів, які здійснюють навчання за професією.
Вартість навчання не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (нині це 30 тис. 280 грн). Якщо ж ціна навчання буде вищою, різницю може сплатити роботодавець або учасниця проєкту. Термін навчання може становити до 10 місяців.
Discussion about this post