374
Фотоколаж: Інтент
Національне антикорупційне бюро викликало на допит співвласника чеської фірми Belanto trade s.r.o. Владислава Кліщара, якого підозрюють у причетності до справи колишнього голови Фонду державного майна Дмитра Сенниченка щодо розкрадання коштів Одеського припортового заводу.
Як зазначається на сайті НАБУ, бізнесмена очікують на допит 25 вересня.
За даними САП, він очолював злочинне угрупування, що протягом 2019 – 2021 років заволоділо понад 500 млн грн коштів держпідприємств, серед яких найпотужніше хімічне підприємство України АТ “Одеський припортовий завод” та один з найбільших у світі виробників титанової сировини АТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” та легалізувало доходів, одержаних злочинним шляхом на суму понад 10 мільярдів гривень.
У травні 2024 року Вищий антикорупційний суд заочно заарештував колишнього голову Фонду державного майна.
У грудні 2023 року Національне антикорупційне бюро зупинило розслідування справи про злочинну організацію колишнього голови Фонду державного майна Дмитра Сенниченка у зв’язку з розшуком підозрюваних, а також направлення запиту до Сполучених Штатів Америки.
Колишній голова ФДМУ Дмитро Сенниченко, який втік за кордон, і ще шість фігурантів цих справ перебувають у розшуку.
На сьогодні у справі вже 11 підозрюваних:
- голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко, якого слідство вважає організатором злочину та керівником злочинної організації;
- співорганізатор злочину – наближена до голови ФДМУ особі;
- перший заступник голови ФДМУ;
- радник голови ФДМУ;
- дві особи, які у різні періоди виконували обов’язки директора АТ “Одеський припортовий завод”;
- в.о. керівника АТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія”;
- два власники ТОВ – переможець аукціону на “ОПЗ”;
- дві особи – співучасники злочину (посади осіб вказані на момент вчинення злочину).
24 листопада 2023 року НАБУ і САП оновили підозри усім фігурантам цієї справи. Вони відтоді також підозрюються у легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом, на суму понад 10 мільярдів гривень.
22 березня 2023 року НАБУ і САП викрили два епізоди діяльності злочинної організації. Перший — щодо корупції на “Одеському припортовому заводі” (99,56% акцій належить державі). За даними слідства, на початку 2020 року голова ФДМУ домігся обрання “лояльних” членів наглядової ради “ОПЗ”, які згодом погодили призначення учасника злочинної організації директором заводу.
Кирило Бойко