This article also available in English
559
ФОТО: 2plus2.ua
Жителя Херсонщини засудили до 15 років ув’язнення за співпрацю з окупантами та роботу в незаконному відділку поліції в Новій Каховці. Він обіймав псевдопосаду начальника ізолятора та сприяв незаконному утриманню українських громадян.
Про це повідомила пресслужба Херсонської обласної прокуратури.
У Херсонській області засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна місцевого жителя за співпрацю з окупантами. Відповідне рішення ухвалив суд на підставі публічного обвинувачення Херсонської обласної прокуратури.
Чоловіка визнано винним у колабораціонізмі за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Крім реального терміну, його також позбавили права протягом 15 років обіймати посади в органах влади, місцевого самоврядування, правоохоронних структурах і займатися публічною діяльністю.
Слідство встановило, що у червні 2022 року, під час тимчасової окупації Херсонщини, засуджений добровільно перейшов на бік ворога та обійняв посаду “начальника ізолятора тимчасового тримання” у так званому “Новокаховському міському відділі поліції ГУ МВС Херсонської області”, створеному окупаційною адміністрацією.
У межах цієї псевдопосади він виконував завдання загарбників, зокрема сприяв незаконному утриманню громадян України. Спеціальне досудове розслідування проводили слідчі Управління СБУ в Херсонській області.
Також 68-річного жителя села Бургунка на Херсонщині Олександра Бобіка підозрюють у пособництві державі-агресору. За даними СБУ, влітку 2022 року, під час окупації частини області, він добровільно пішов на співпрацю з окупаційною владою та очолив створену ними так звану “Бургунську школу”. Окрім цього, Бобік, за даними слідства, залякував односельців і погрожував їм фізичною розправою у разі непокори окупантам.
Крім того, суд засудив до 10 років ув’язнення колишнього рятувальника з Криму за співпрацю з окупаційною владою на Херсонщині. Він добровільно очолив незаконно створену службу з надзвичайних ситуацій, за що тепер позбавлений не лише волі, а й майна та службового звання.
Анна Бальчінос
Discussion about this post