Постійний стрес через війну в Україні завдає непоправної шкоди здоров’ю, зокрема й серцево-судинній системі. Аби вчасно діагностувати та запобігти розвитку хвороби, потрібно вчасно проходити профілактичні огляди.
Як заспокоїти себе під час стресу та вберегти серце, журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом.
“Ми живемо так чи інакше майже в щоденному стресі, в різних його проявах. І скажу відверто, навіть здорові люди мають проблеми, які вимагають психологічної підтримки. І тут вже люди, які самі не можуть справитися з цими проблемами, досить часто звертаються до психологів і буде так званий посттравматичний синдром. Це все ще спостерігатимемо впродовж багатьох років.
Психологи та фахівці, які мають відношення до цих проблем, будуть мати дуже велику кількість пацієнтів, які ще не хворі, але мають проблеми з психікою, з психологією, які будуть вимагати кваліфікованої підтримки”, — каже Андрій Судус.
Фахівець зауважує, що не все можна вирішити медикаментами.
“Тому варто залучатися підтримкою відповідних фахівців, які будуть допомагати.
Але ми мусимо розуміти, що війна може тривати ще довго. І мусимо адаптуватися, бо нам тут жити. Або ж виїжджати, а це — інший стрес. Ви потрапляєте в іншу країну, культуру, ментальність.
Тому важливо приймати, що завтра війна, напевно, не закінчиться. І післязавтра також. Нам треба якось пробувати в цьому жити. Якщо не вдається власними силами, то просити допомоги фахівців про психологічну підтримку”, — резюмує Андрій Судус.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Ця тема не має бути табуйованою: як мама дитини з аутизмом відкрила центр, щоб допомагати іншим
Пріоритет — військові: як в Івано-Франківську допомагають відновити здоров’я пораненим захисникам (ФОТО)
Лікар-психіатр про вплив війни на ментальне здоров’я: профілактика та перші дзвіночки розладів