383
Фото: Одеська обласна прокуратура
Слідчі затримали в Одеському районі групу чоловіків, які незаконно видобували черепашник без необхідних дозвільних документів та з порушенням вимог законодавства.
Про це повідомили у пресслужбі Одеської обласної прокуратури.
За твердженням слідства, видобуток копачі здійснювали за допомогою спецобладнання у мережі підземних лабіринтів, де знаходилися виробничі потужності.
Діяльність маскували офіційним дозволом на геологічне вивчення вапняку Тихівської ділянки, хоча реальні місця робіт значно відрізнялися від зазначених у документах координат. Отримане каміння використовували як будівельний матеріал і продавали замовникам.
Правоохоронці задокументували видобування та збут корисних копалин на майже 1,3 мільйона гривень. Під час обшуків підпільних шахт, цехів і помешкань фігурантів вилучено спецтехнику, понад 8 тисяч одиниць продукції, товарно-транспортні накладні, чорнові записи та електронні носії з доказами злочинної діяльності.
Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.
Зазначимо, що у вересні 2024 року Державна служба геології та надр підготувала для Кабміну на затвердження список родовищ корисних копалин, які мають стратегічне значення для розвитку економіки та обороноздатності держави та дозволи на користування якими надаватимуться через аукціони.
Через аукціони пропонують надавати у користування надра, де добувають алюміній, апатит, барит, берилій, графіт, золото, ніобій, олово, руди (залізну, кобальту, літієві, марганцеві, міді, нікелю), калійні солі, тантал, титан, цирконій.
Зокрема йшлося про ділянки Квітківську та Майську в Одеській області із покладами руд золота в Одеській області. Площа ділянки “Квітківська” становить 668,6 гектара, там розташовано 25 свердловин, з яких можна добути 0,1-14,7 грама золота на тонну руди. Ділянка “Майська” має 252 гектари та 177 свердловин, де в середньому виходить 3,4 грама дорогоцінного металу на тонну.
Кирило Бойко