Джерело – rbc.ua
0 Альбіна Ковпак21 березня 2025, 14:03
Торік Полтава опинилася на останньому місці за результатами мультипредметного тесту в рейтингу «Освіта.UA». Обласна влада провела з містом «роботу над помилками», аби покращити ситуацію в 2025 році.
Про це на брифінгу 21 березня повідомив заступника начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко.
Нині на Полтавщині готуються до НМТ-2025 й сподіваються покращити показники середнього балу:
«Минулого року ми все провели дуже добре, на наш погляд, але результати Полтави не дали нам показати абсолютний якісний результат. Тому думаю, що в цьому році буде показник кращий, ніж торік», – говорить Антон Чубенко.
За його словами, після минулорічної ситуації щодо останнього місця Полтави в рейтингу за результатами НМТ, область провела спільну роботу з містом:
«Було в нас декілька інтенсивів, так скажемо, відпрацювали ці проблеми, зробили роботу над помилками».
Полтава – на останньому місці за результатами НМТ-2024
Полтава опинилася на останньому місці серед обласних центрів за результатами НМТ в рейтингу «Освіта. ua». У соціальних мережах почали ширитися звинувачення у бік вчителів шкіл.
Ситуацію прокоментував директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко під час брифінгу 23 вересня.
За його словами, позиція Полтави у рейтингу залежить від критеріїв. «Освіта. ua» оцінювала освітній рівень за середнім балом, який учні отримали під час Національного мультипредметного тесту. Попри це, існують й інші критерії:
«Полтава дійсно на останньому місці, але дивлячись за якими критеріями. Якби критерій базувався на тому, хто набрав 175 і більше балів, то я не знаю де була б Полтава зараз. Через це вішати ярлики на них зараз і ганьбити Полтаву я не буду і не хочу. Лише зауважу, що коли брати критерій “Освіта. ua”, то падіння Полтави у рейтингу спостерігається протягом 3 років».
НМТ-2025
Тест запланували провести 14 травня – 25 липня у формі комп’ютерного тестування. НМТ міститиме два блоки: основний, до якого увійдуть три обов’язкові навчальні предмети, і додатковий, що міститиме завдання з одного навчального предмета на вибір.
Обов’язкові – українська мова, математика та історія України. На вибір – українська література, іноземна мова, біологія, фізика, хімія та географія.
Проте цьогоріч на випусників чекає нововведення: тест з історії України охопить увесь курс історії – від найдавніших часів до сьогодення. У попередні роки НМТ містив завдання, що стосувалися подій другої половини 16 – початку 21 століття.
Кожен учасник проходитиме тестування в один день у два етапи. Під час першого етапу, який триватиме 120 хвилин, потрібно буде виконати завдання з української мови та математики, а під час другого, теж тривалістю 120 хвилин – з історії України та навчального предмета на вибір. Між етапами буде 20-хвилинна перерва.
Discussion about this post