Після початку повномасштабної російської агресії проти України частка громадян, які вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі істотно зросла.
Про це свідчать результати опитування, які оприлюднила соціологічна служба Центр Разумкова 26 червня, пише Фіртка.
Зокрема, з 20% у грудні 2021 року до 51% у вересні — жовтні 2022 року, досягши найвищих показників у лютому — березні 2023 року — 61%.
“Після цього спостерігається тенденція зниження цього показника. За даними останнього опитування, частка тих, хто вважає, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, менша, ніж частка тих, хто дотримується думки, що вони розвиваються в неправильному напрямі (відповідно 33% і 47%).
Втім, їх співвідношення все ж залишається кращим, ніж перед початком повномасштабної війни (у грудні 2021 р. — відповідно 20% і 65,5%)”, — зазначили соціологи.
Разом з тим, 29% українців вірять, що Україна здатна подолати наявні проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років, 46% вважають, що Україна зможе подолати проблеми у більш віддаленій перспективі, і 11% — що Україна не здатна подолати наявні проблеми. Решта — не визначилися.
Найбільш оптимістично українці оцінювали перспективи подолання проблем і труднощів наприкінці 2022 року та на початку 2023 року (наприклад, у лютому — березні 2023 р. — відповідно 49%, 36% і 3%).
“А оцінки перед початком повномасштабної війни (у грудні 2021 року — відповідно 18%, 54% і 18%) були значно песимістичнішими”, — йдеться в результатах опитування.
Довідково: опитування провели з 6 до 12 червня 2024 року.
Опитали 2 016 респондентів віком від 18 років методом face-to-face на тих територіях, які контролює уряд України та на яких не ведуться бойові дії.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
Мобілізація по-новому: прикарпатцям розповіли про головні зміни, які пропонує влада
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці