Семеро членів групи отримали підозри за фактами приховування злочину, використання підроблених документів та легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом.
Про це повідомили у пресслужбі Офісу Генпрокурора.
У 2022 році під час тимчасової окупації Київської області близько 140 автомобілів, які належали автосалонам столиці, були викрадені. Деякі з автівок почали з’являтися в пропозиціях на продаж. Після зміни ідентифікаційних номерів кузова автомобілів їх реалізовували в Україні та за кордоном.
Схему переобладнання викрадених автомобілів налагодив мешканець Закарпатської області. Він залучив також кількох місцевих чоловіків та жінку, а також жителів Черкаської та Київської областей. Кожен з учасників оборудки відповідав за ввірений йому напрям – одні займались виготовленням підроблених документів, пошуком осіб з правом виїзду за кордон, а інші — транспортували авто до прикордонної області, після чого продавали автомобілі-«двійники».
Переобладнання викрадених авто здійснювали на території Києва та області у гаражних приміщеннях. Там перебивали номери кузовів та замінювали агрегати. Після цього автомобілі транспортували до Закарпаття і переганяли через кордон до країн Європейського Союзу, де довірені особи легалізували їх шляхом постановки на облік як нових транспортних засобів.
Сприяв формальному митному контролю при перетині кордону викрадених автомобілів інспектор одного з митних постів Закарпатської митниці. Під час його робочих змін підозрювані вивозили до Угорщини автомобілі з фіктивними номерними знаками, документами на них та оформленими міжнародними страховими полісами. Під час перетину кордону митник вносив до офіційних баз фіктивні дані автомобілів.
За такою схемою підозрювані розмитнили й реалізували більше десятка автомобілів. Наразі п’ятьом підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Одну особу оголошено у розшук, а ще один підозрюваний вже знаходиться під вартою в межах раніше обраного запобіжного заходу.