- Фото: Житомирська обласна прокуратура
- 7 лютого, 2024 13:29
У Житомирській області через суд вдалось повернути громаді землю з археологічною памʼяткою ХІІ-ХІІІ століть. До цього територія перебувала у приватній власності.
Деталі надає Житомирська обласна прокуратура.
«За позовом Хорошівського відділу Коростишівської окружної прокуратури приватне товариство зобов’язали повернути державі 4 га землі з археологічною пам’яткою, що на території Стрижівської сільської ради», — зазначають у повідомленні.
Справа стосується обʼєкту культурної спадщини «Стрижівка-1. Поселення ХІІ-ХІІІ століття», що розташоване на лівому березі річки Тетерів поблизу села.
Землі мають історико-культурне призначення та належать державі в особі Житомирської обласної військової адміністрації.
Працівники прокуратури встановили, що земля незаконним чином вибула із державної власності. Спочатку її за наказом ГУ Держгеокадастру передали двом особам у приватну власність для ведення селянського господарства.
Пізніше ділянки продали приватному товариству. Новий власник приєднав землю до раніше набутої та на ділянці 16 га планував видобувати пісок.
«Тоді прокуратура звернулася до суду та довела незаконність набуття у приватну власність землі з історичною пам’яткою», — додає пресслужба прокуратури.
Товариство планувало розробити піщаний карʼєр на давньому поселенні, що викликало значний резонанс у місцевих жителів. До думки громади дослухалися й депутати Коростишівської міськради та прийняли на сесії рішення про відмову товариству у погодженні надання дозволу на розробку Стрижівського родовища піску.
Фото: Житомирська обласна прокуратура