Фото котельні: «Полтаватеплоенерго»
0 Яна Губська06 квітня 2025, 15:04
Фахівці замінять обладнання, яке працювало понад чверть століття.
Техніка майже вдвічі перевищила свій термін експлуатації. Про це повідомили на сторінці «Полтаватеплоенерго».
У котельні встановлять енергоефективні котлові і насосні агрегати, замінять димову трубу, а також запровадять систему автоматизації та диспетчеризації процесів виробництва й відпуску теплової енергії.
Через ремонт котельні, з 10 квітня до 1 жовтня гарячої води не буде за наступними адресами:
- вул. Магдебурзького Права, 2;
- вул. Садова, 4а;
- вул. Садова, 8;
- вул. Шевченка, 9а (кв.1,2).
Раніше ЗМІСТ писав, що майже чверть тепломереж Полтавщини перебувають в аварійному стані. Теплопостачання населених пунктів Полтавщини забезпечують 16 основних підприємств, які експлуатують 176 котелень. Централізоване теплопостачання мають Полтава, Горішні Плавні, Кременчук, Миргород, Лубни, Гадяч, Карлівка, Гребінка, Решетилівка та Пирятин.
В містах послуги з централізованого опалення отримують 3 тис. 244 багатоквартирних житлових будинки – 47,7% від їхньої загальної кількості. Інші будинки опалюють автономними даховими котельнями та індивідуальними котлами.
Аварії на тепломережах та «перетопи» чи «недотопи» у квартирах супроводжують кожен опалювальний сезон Полтави. Улітку минулого року для Полтави затвердили схему теплопостачання до 2032 року.
Це стратегічний документ, який передбачає аналіз наявного стану системи теплопостачання й пропозиції для його покращення.
Зношеність частини обладнання
78,9% житлового фонду міста становить багатоквартирна забудова. Це майже 5 тис. м². Багатоквартирки з централізованим теплопостачанням обслуговують 77 котелень «Полтаватеплоенерго». Третину з них використовують понад 21 рік.
Інші 40% теплових джерел міста перебувають в експлуатації впродовж останніх 5-10 років. До 20% – збудовані від 11 до 20 років тому, а кілька відсотків експлуатують менш як 5 років.
Встановлена потужність полтавських котелень більш як удвічі перевищує розрахункове приєднане теплове навантаження. Це означає недовикористання потужностей обладнання й водночас – наявність значного їхнього запасу, що дозволяє оптимізувати схему теплопостачання та інтегрувати мережі.
Discussion about this post