173 Василь Чорношкур / ukr.radio
Відомий актор та народний артист України Василь Чорношкур пішов з життя. Чоловіку було 78 років.
Про це повідомив Херсонський театр імені Миколи Куліша, в якому Василь Чорношкур пропрацював багато років.
«Пішов у вічність народний артист України Василь Чорношкур. Ми щиро вдячні за роки роботи в нашому театрі. Світ втратив неймовірну людину… Висловлюємо співчуття рідним та близьким. Херсонський глядач завжди памʼятатиме Ваші неймовірні образи на сцені Херсонського театру Куліша», – зазначено в дописі.
Василь був родом із Запоріжжя. Освіту здобув у Київському державному інституті імені Івана Карпенка-Карого, а згодом почав грати у Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі імені Миколи Куліша. Зіграв більше 200 ролей.
44 роки служив театрові, якому присвятив своє життя. Поєднував акторство з викладацькою діяльністю – був професором Херсонського державного педагогічного університету.
У 2001 році Чорношкур отримав звання народного артиста України.
Пізніше переїхав до Києва. Цей переїзд допоміг акторові познайомитися з мистецтвом радіо та кіно. Фільмографія: «Вікно життя», «Лікар Ковальчук», «Чуже життя», «Кріпосна», «Опер за викликом». Фільм «Це я», в якому Василь Чорношкур знімався, отримав спеціальний приз на Міжнародному кінофестивалі в Анкарі (Туреччина) і Гран-прі та приз за музичне оформлення в Луканії (Італія).
Основна професія: дідусь в житті і на радіо. Майстерно оволодів роллю казкаря Дідуся Василя у передачі «Вечірня колисанка» і щовечора тішив маленьких та дорослих слухачів Радіо “Культура” новою захопливою казкою.
Редакція «Район.Херсон» висловлює щире співчуття рідним, близьким, глядачам та слухачам Актора.
Discussion about this post