Які бувають типи омивачів і якому варіанту краще віддати перевагу
Більшість автомобілістів користуються готовою рідиною, що омиває, яку потрібно просто залити в бачок омивача під капотом. Такі «незамерзайки» мають різну стійкість до морозу. Найчастіше виробники заявляють, що їх рідини здатні витримувати до -12 або -20 градусів за Цельсієм. Та не завжди вони і справді витримують високі температури.
Читайте також: Компенсація за пошкоджене майно – інструкція, як відшкодувати кошти, якщо дерево пошкодило машину
Потрібно розуміти, що більшість фабричних рідин, що омивають, не готові витримувати заявлену на упаковці температуру. Причин може бути кілька: і лукавство з боку виробника, і випаровування спирту при упаковці нещільної на тривалому зберіганні. Тому краще використовувати рідину, яка розрахована на -20 градусів і нижче.
До того ж, зверніть увагу на склад. Важливим компонентом незамерзайки є етиленгліколь, який покращує експлуатаційні характеристики рідини, а саме запобігає швидкому випару спирту. Однак велика кількість етиленгліколю збільшує в’язкість рідини, що ускладнює її подачу через форсунки склоомивача.
Якщо вам знадобилася незамерзайка, склад хорошої рідини виглядає приблизно так: ізопропіл – 60%; вода – 39%; етиленгліколь – до 1%; миючі компоненти – 0,1%.
У сильні морози намагайтеся не мити лобове скло ще непрогрітій машині. У такому разі спирт майже миттєво випарується з поверхні скла, і на ньому утворюється найтонша плівка замерзлої води, яка обмежить видимість. Якщо ж лобове вже трохи нагріте, то такий ефект не з’явиться.
Читайте також: Що робити при заносі автомобіля взимку, щоб не потрапити у аварію
Існують також концентрати. Вони самі по собі розраховані на -70…-80 градусів за Цельсієм і в чистому вигляді можуть використовуватися тільки в особливих випадках – в зонах з низькими температурами.
В умовах нашого клімату вони дозволяють заощадити – до 30-40% на тому самому обсязі рідини, що омиває. Рецепт самостійного приготування «незамерзайки» простий: потрібно змішати воду та концентрат у правильній пропорції. Співвідношення та мінімальна температура замерзання, що отримується, зазвичай вказуються на упаковці. До недоліків концентратів варто віднести клопіт – потрібно мати запасну тару, заздалегідь замішати розчин, та й просто не забути його взяти з собою. Концентрати зазвичай продаються у магазинах автотоварів.
Також ми писали, що снує безліч умов, які впливають на безпеку на дорозі в цей період. Кожний раз водії обіцяють підготуватися до цього періоду завчасно, але так не завжди виходить, через що виникають деякі проблеми. Зібрали для вас кілька розповсюджених проблем, які можуть статися з вами взимку, та їх вирішення.