Джерело – СБУ
0 Анастасія Чайковська26 липня 2025, 09:07
Придбати у Кременчуці фейкове посвідчення працівника Державної служби з надзвичайних ситуацій можна було за 15 тис. грн.
Схему, в якій продавали підробні посвідчення, Служба безпеки України розслідує з березня. 14 липня ймовірного організатора вдалося затримати «на гарячому», відомо з ухвал Шевченківського районного суду Полтави.
СБУ затримала уродженця Московської області, який мешкав у Кременчуці. У травні 2025 року він міг почати торгувати підробними посвідченнями співробітників ДСНС України. Покупці мали предʼявляти їх ТЦК, аби уникати отримання повісток та мобілізації.
У червні можливий організатор схеми телефоном міг запропонувати придбати посвідчення співробітника ДСНС України для обману працівників ТЦК та СП та ухилення від мобілізації. Під час вказаної розмови підозрюваний, ймовірно, вказав на необхідність виготовлення фотокарток у військовій формі співробітника ДСНС у званні офіцера.
14 липня відбулася нібито передача фейкового посвідчення. Клієнт міг передати 15 тис. грн і тоді ж СБУ затримала можливого торговця посвідченнями. Підозрюваний у перешкоджанні ЗСУ в суді вказав, що провину визнає, але виготовив посвідчення лише на прохання замовника.
Суд вирішив взяти підозрюваного під варту на 60 діб, попри клопотання адвоката призначити цілодобовий домашній арешт.
ЗМІСТ писав, що кожну групу оповіщення ТЦК у Полтаві забезпечили бодікамерами. Наразі кожна група оповіщення має бодікамери, які використовують під час роздачі повісток. Це запобігає конфліктам військових та цивільних.
Бодікамери щодня військовослужбовці використовують для фіксації процесу оповіщення, що потім можна засвідчити як минало спілкування з цивільними, якими були дії військових та цивільних. Плани роздавати повістки під відеозапис зʼявилися у 2023 році. Тоді у різних областях траплялися випадки нападу на військових чи конфліктів під час вручення повісток. Натомість на Полтавщині таких ситуацій не було, а військові просять і надалі ставитися з розумінням.
Наразі розглядають питання щодо впровадження відеофіксації, фахівці вираховують необхідну кількість бодікамер. Тож, імовірно, з часом застосують таку ж практику.
Аби не виникало питань, коли до вас підійдуть представники ТЦК та СП, необхідно при собі мати один з документів:
- приписне посвідчення;
- військовий квиток;
- посвідчення офіцера запасу.
Людина має зупинитися, пред’явити документ, розповісти де знаходиться на обліку чи проходила військово-лікарську комісію тощо. Якщо вручили повістку, то необхідно відвідати центр комплектування. Військові наголошують, що похід до центру не означає, що вас відразу відправлять до війська.
Discussion about this post