Фото ЗМІСТу
0 Альбіна Ковпак22 вересня 2024, 13:09
22 вересня місцеві повідомляють про смог та задимлення у Полтаві, а фахівці фіксують поганий стан повітря.
Про якість повітря в Полтаві відомо з всеукраїнської платформи моніторингу якості повітря Eco City.
Якісь повітря у Полтаві відстежують на шести станціях:
- ліцей №13 (мікрорайони Браїлки та Пушкарівський);
- школа №5 (Київський район);
- вул. Монастирська (Подільський район);
- полтавська політехніка (центральна частина міста);
- ліцей №17 (мікрорайон Левада);
- школа №19 (Шевченківський район).
На усіх станціях фахівці оцінюють якість повітря у Полтаві як наздвичайно погану (фіолетовий індикатор). Погіршив якість повітря пил, перевищення вмісту якого фіксують на станціях – від 90 мкг/м³ до 147.14 мкг/м³.
Чим небезпечна категорія «Надвичайно погана якість повітря»
Вміст у повітрі забруднюючих речовин становить небезпеку навіть при короткостроковому впливі. Усі категорії населення можуть відчувати сильне загострення рефлекторних реакцій та мати наслідки для здоров’я. Для усіх місцевих діють спеціальні обмеження, застереження та рекомендації для перебування на відкритому повітрі.
Фахівці рекомендують виключити або перенести на інший час будь-яку роботу на відкритому повітрі. Якщо у вас виникає рефлекторна реакція на забруднене повітря – кашель, задишка, подразнення слизових оболонок носоглотки, біль в очах тощо – варто використовувати засоби індивідуального захисту органів дихання.
У випадку довготривалого прояву рефлекторних реакцій або інших відчутних наслідків для здоров’я необхідно звернутися за консультацією до лікаря.
Нагадаємо, що у липні в Полтаві спостерігали аномальну спеку та відсутність дощів, що спричинило підвищення рівня забруднення повітря. Вміст забруднювачів у повітрі перевищував норму 41 раз.
Усього в липні відібрали та проаналізували 1 тис. 869 проб повітря та виявили 41 випадок перевищення, що на 1,4 % вище за попередній місяць. Загалом забрудненість в місті перевищувала встановлені норми по оксиду вуглецю – 12,9%, пилу – 5,9%, формальдегіду – 1,25%.